Milan Jiruška, někdejší jednatel firmy Senior Chrudim, se však cítí nevinen. Naopak říká: „Jsem hrdý na to, co jsme vybudovali."

Společnost postavila s pomocí evropských dotací Domov se zvláštním režimem a Domov pro seniory v Chrudimi, jenže podle zadavatelů nesplnila podmínky pro udělení dotace a měla by ji vrátit.

Milan Jiruška.Firma proto skončila v insolvenci, navíc se vynořil problém s hydromasážními vanami a lůžky. Ten vygradoval až do obžaloby, kvůli které stojí Jiruška od pondělka před Krajským soudem v Hradci Králové. Tady začalo líčení, jehož první jednání by mělo pokračovat do středy.

Potíž se týkala tři hydromasážních van a několika lůžek. Jedna z van je podle Jirušky zabudovaná v komplexu, další měly být v části, jež nakonec nebyla dostavena právě kvůli problému, do nichž se společnost dostala kvůli zastavení dotací.

„Lůžka jsme v době, kdy poskytovatel dotace odstoupil od smlouvy, odprodali," tvrdí 
Jiruška.

On osobně nerozporuje pouze částku 2 miliony, kvůli které je souzen, ale také způsob, jak měla jeho firma vrátit dotační peníze. Podle něj totiž postupovala přesně podle manuálu, kde bylo popsáno, jak se dotovaný subjekt má chovat.

A poskytovatel, Regionální rada regionu soudržnosti Severovýchod, prý neměl právo zastavit tok peněz. Druhá strana má opačný názor a po Jiruškově firmě požaduje nyvrácení 36 milionů, tedy podstatné části dotace, která činila 48 milionů.