Celý incident, v němž figurují čtyři muži a jedna žena, se stal minulou sobotu u jednoho klubu na Slezském Předměstí. Skupinka nejdříve slovně a poté i fyzicky napadla dva muže s tím, že bundu, kterou měla přítelkyně jednoho z nich na sobě, odcizila jeho přítelkyni.

„To vyvolalo incident, který skončil útokem jak na třiadvacetiletého muže (přítel majitelky bundy), tak i na jeho stejně starého kamaráda, který mu přiběhl na pomoc. Oba muži utržili několik kopanců směrovaných na hlavu. Jeden z nich i v době, kdy ležel bezvládně na zemi,“ informovala policejní mluvčí Iva Kormošová s tím, že ačkoliv se zprvu napadení muži bránili, proti pěti neměli šanci.

Než stihli policisté, které zavolal někdo ze svědků, přijet, skupina útočníků utekla. „Rychlým zásahem několika hlídek se je však o několik ulic dál podařilo všechny chytit. Napadené muže převezla rychlá záchranná služba do hradecké nemocnice na oddělení urgentní medicíny,“ uvedla policejní mluvčí a dodala, že policisté pětičlennou skupinu obvinili z trestného činu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví. „Není však vyloučeno, že na základě dalšího šetření a na znaleckých posudcích z oboru lékařství, které jsou zadané, dojde k překvalifikování trestního stíhání. Za současné situace jim hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 3 let,“ doplnila informaci Iva Kormošová.

Ilustrační foto.
Kabelce odložené v autě nemohl zloděj odolat