S přibývající hladinou alkoholu byli stále hlučnější a agresivnější. Ve chvíli, kdy přijela hlídka městské policie, přestali se hádat mezi sebou a svůj vztek obrátili proti strážníkům. Sprostě jim nadávali a oba se odmítli podrobit dechové zkoušce.

„Muž, který byl upozorněn, že bude převezen k odbornému lékařskému vyšetření, zaútočil na jednoho ze strážníků a snažil se ho zasáhnout do hlavy. Ten úder odvrátil a agresivnímu opilci nasadil pouta. Jeho přítelkyně okamžitě začala hlídce nadávat a všemožně se snažila ztížit zákrok strážníků. Vzhledem k vypjaté situaci byla na místo přivolána druhá hlídka," potvrdila Eva Kněžourová, mluvčí strážníků. S ženou to však také nebylo jednoduché, odmítla nastoupit do služebního vozidla, kopala kolem sebe nohama a vzpírala se. Po dobrém to s ní nešlo. I ona skončila s pouty na rukou a společně se svým druhem na záchytce. S alkoholem v dechu si nemohli nic vyčítat. Muž nadýchal 2,31 a žena 3,03 promile alkoholu.

Personál u nich také našel pět mobilních telefonů, kreditní a městskou kartu, obě na jiná jména.

Následující ráno, po vystřízlivění, se strážníci na záchytku vrátili. Muž tvrdil, že telefony a karty nalezl v odpadu a chtěl je odevzdat. Pro hlídku ale není muž neznámou osobou. Dlouhodobě v Hradci Králové narušuje veřejný pořádek, přestupek tak bude řešit magistrát. Hrozí mu tak pokuta i zákaz pobytu ve městě. Ženě pak hlídka udělila pokutu ve výši 5000 korun.