„Ve čtvrtek 27. června v poledne oslovila na Ulrichově náměstí v Hradci Králové seniorku neznámá žena. Pod záminkou autonehody svého známého, který leží údajně ve zdejší fakultní nemocnici, seniorce tvrdila, že pokud nezaplatí zálohu na operaci, hrozí zraněnému amputace nohy," říká k případu hradecká policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Když stařenka odpověděla, že peníze nemá, podvodnice ji požádala o další pomoc. Do bytu se jí pokusila vloudit na základě historky o tom, že potřebuje dolary, aby je někde neztratila.

„Důvěřivá paní se nechala přemluvit a sedla s neznámou ženou do přistaveného stříbrného vozidla nezjištěného typu i značky, které řídil neznámý muž. Společně pak odjeli do místa jejího bydliště ve Štefánikově ulici, kde podvodnice nakonec dosáhla svého," pokračuje mluvčí.

Stařenka neznámé ženě dobrovolně a ve víře, že tím přispěje na zaplacení pokuty, čímž muži zachrání nohu, vydala své zlaté náušnice a zlatý řetízek, jež měla na sobě.

„Na oplátku" jí návštěvnice ponechala v bytě tašku, jejímž obsahem měly být údajně dolary. Jak se ovšem později ukázalo, místo amerických bankovek byly v zavazadle jen papírové kapesníky. Za podvod hrozí jeho strůjcům až dvouletý pobyt za mřížemi.