Dvaadevadesátiletý muž z Hradce Králové zaplatil za pět měsíců více než 760 tisíc korun kartářce, která mu slibovala získat hlavní výhru v loterii ve výši 95 milionů korun. Policisté ženu obvinili z podvodu, za který jí hrozí až osm let vězení.

Důchodce ženě peníze vyplácel od ledna do května 2016 při tajemných rituálech. „Kartářka podle výše předpokládané výhry obalovala karty bankovkami a čarovala výherní čísla, která měla být při následném slosování tažena. Opakovaně vložené peníze prý zvyšovaly šanci na další výhru," uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková. Obřad se konal vždy o půlnoci.

Důchodce se s kartářkou také dohodl, že pokud při slosování nevyhraje, přidá vždy další peníze k ostatním bankovkám, aby se zvýšila šance na další výhru. V případě výhry měla kartářka dostat poměrnou část jako odměnu.

Za celou dobu však takřka nic nevyhrál. I když si několikrát „uhodnutá čísla" vsadil, maximálně se jednalo o výhry do 50 korun. Když ani opakované rituály hlavní výhru nepřinesly, rozhodl se důchodce v červnu spolupráci s kartářkou ukončit a požadoval po ní navrácení peněz. Žena však řekla, že žádné nemá, protože shořely při rituálu.

Obviněná žena se podvodů podle policie dopouštěla již v minulosti. „V době, kdy se dopouštěla podvodu na muži, byla dokonce v podmínce za jiný podvod," dodala Burýšková.

Policisté ji v polovině září navíc sdělili podezření z ohrožování výchovy dítěte, protože její patnáctiletý syn od března do června 2016 zameškal celkem 195 vyučovacích hodin. Žena ho neposílala do školy nebo jeho záškoláctví kryla a omlouvala.