Na výzvu k zastavení muž reagoval zmateně, nedokázal souvisle komunikovat a při rozhazování rukama mu z pod trička vypadla krabice s legem. Nedokázal vysvětlit, jak ke hře přišel a stále opakoval, že někde ztratil peněženku. Majitel prodejny potvrdil, že lego v hodnotě 799 korun mu bylo odcizeno. Po ověření totožnosti uložili strážníci devětatřicetiletému muži pokutu ve výši 1000 korun.

Opilec napadal studenty, skončil na záchytce

Hradec Králové - Konfliktu čtyř mužů si o půl druhé v noci všimla hlídka městské policie. Na jedné z hlavních tříd města se dvaatřicetiletý muž nejprve slovně a poté i fyzicky „pustil" do zahraničních studentů stojících na autobusové zastávce. Přestože ho hlídka vyzvala, aby toho zanechal, opilý muž pokračoval v útocích. Zahraniční studenti vysvětlili, že slavili konec školního roku, a tento muž na ně začal pokřikovat a následně i napadat. Teprve za použití hmatů a chvatů se útočník zklidnil. Noc strávil na záchytce a dostal pokutu tisíc korun.

U Vysoké hořelo, u Lubna zase hrozil strom

Hradecko - Hořící hnojník u Vysoké nad Labem na Hradecku v pondělí zaměstnal hradecké profesionální hasiče. „Požár hnojiště byl nahlášen v odpoledních hodinách. Hasiči jej ihned uhasili a celá událost se obešla beze škod," uvedla za hasiče Alena Kuthanová.

Ten samý den ráno vyjížděli také novobydžovští hasiči a dobrovolní hasiči z Nechanic. U obce Lubno likvidovali strom, který hrozil pádem na silnici. Šlo o suchý dub, který byl zavěšený přes silnici do dalšího dubu. Hasiči strom úspěšně rozřezali a odstranili.