Po spatření strážníků se prudce rozjel, přejížděl z pruhu do pruhu a ohrožoval sebe i bezpečnost silničního provozu. Po chvíli zastavil v odstavném pruhu a vystoupil z vozidla. Pětatřicetiletý muž nekoordinoval své pohyby a byl cítit alkoholem. Na dotaz strážníků, zda před jízdnou pil, přiznal, že ano. Z místa spolujezdce vystoupila mladá žena a tvrdila, že chce vše „vzít na sebe". I na ní ale bylo patrné, že je opilá. Řidič však potvrdil, že řídil. Dechová zkouška u pětatřicetiletého muže z Brna prokázala 1,28 promile.

Strážníky zastavené vozidlo řízené opilým šoférem.O pár hodin později, a na téměř stejném místě, se pohybovalo vozidlo Renault s rozbitým zpětným zrcátkem. Hlídka městské policie chtěla řidiče na tento přestupek upozornit. Dala mu proto pokyn k zastavení. Při projednávání se ukázalo, že i tento čtyřicetiletý muž z Prahy je opilý. Dechová zkouška mu prokázala 0,51 promile alkoholu. Oba muže si převzala k řešení státní policie.   (knž)

Bezdomovec nadýchal téměř pět promile

Hradec Králové - Přes dvě hodiny leželi dva muži na autobusové zastávce na Riegrově náměstí. Přivolaní strážníci v jednom z nich poznali opakovaně řešeného sedmatřicetiletého hradeckého bezdomovce. Nad levým okem měl velkou bouli a na rukou zaschlou krev. Byl značně opilý a komunikace s ním byla obtížná. Dechová zkouška mu prokázala 4,27 promile alkoholu. Ani druhý muž není pro strážníky neznámý. I on je opakovaně řešen za své protiprávní jednání. Dechová zkouška tomuto šestapadesátiletému bezdomovci prokázala 3,73 promile alkoholu. Oba byli umístěni na záchytce.   (knž)

Rock for People: Policie zjistila 82 přestupků

Hradec Králové - Z pohledu policistů v průběhu konání třídenního festivalu Rock for People, který skončil v sobotu o půlnoci, nedošlo k žádnému vážnému narušení pořádku. „V rámci dopravní akce od 4. 6. do 7. 6. policisté zkontrolovali 613 vozidel. Zjistili při nich celkem 82 přestupků," vypočítává policejní mluvčí Lenka Burýšková. Konkrétně se podle ní jednalo o 45 případů porušení rychlosti a 16 řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu. „Z tohoto počtu se ve 12 případech řidiči dopustili přestupku, v dalších 4 případech se jednalo o přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Dva řidiči byli pod vlivem drog. Sedmi řidičům byl zadržen řidičský průkaz," doplňuje Lenka Burýšková. Policisté na „Rokáči" vyřešili také 2 přestupky motocyklistů a 8 přestupků, kterých se dopustili chodci.   (bur)