Za usmrcení a těžké ublížení na zdraví mu v létě Krajský soud v Hradci Králové nepravomocně uložil dvouletou podmínku. Muž vinu odmítá, tvrdí, že zbraň použil v sebeobraně.

Koblížek se podle obžaloby domáhal s dalšími muži vstupu do klubu Stodola, a když je obsluha odmítla pustit dovnitř, nastříkal jeden z nich do chodby slzný plyn. Tři bratři, kteří byli v té době zaměstnanci klubu, pak začali Koblížka pronásledovat. Strážník, který byl mimo službu, nejdříve střílel do vzduchu, při následné potyčce ale jednoho z mužů zastřelil a jeho staršího bratra těžce zranil.

Koblížek vinu opakovaně odmítl. Tvrdí, že útok nevyprovokoval a udělal vše pro to, aby ho bratři nechali být. Podle zatím nepravomocného verdiktu krajského soudu se mylně domníval, že jedná v nutné obraně a zbraň používá oprávněně. Podmíněný trest uložil soud proto, že šlo prý „o jednodenní exces v životě obžalovaného".

Hradecký soud uložil čtyřiačtyřicetiletému Koblížkovi souhrnný trest, protože ho dříve jiný soud potrestal podmínkou za to, že opilý řídil automobil, kterým přijel na diskotéku. Tento rozsudek hradecký soud zrušil a Koblížkovi proto uložil také dvouletý zákaz řízení osobních vozidel.

Odvolací soud se bude případem zabývat podruhé, první verdikt, který Koblížka obžaloby zprostil, totiž zrušil a vrátil kauzu k novému projednání. Za usmrcení z nedbalosti hrozí bývalému strážníkovi až tři roky ve vězení. Státní zástupkyně pro něj navrhovala patnáctiletý trest za pokus o vraždu. Vrchní soud se bude případem zabývat v úterý.