Obětmi jeho krádeží byly seniorky. Oslovoval je na ulici, kde se ptal na cestu, okrádal je i v MHD nebo na hřbitovech, kde předstíral, že zalévá květiny.

Nyní policisté lupiče dopadli. Je jím teprve dvaadvacetiletý mladík z Hradce. Krádežemi si chtěl přilepšit.

Nejméně v sedmi případech měl strhnout seniorkám zlatý řetízek přímo z krku. Podle policejní tiskové mluvčí Lenky Burýškové se měl trestné činnosti dopouštět za bílého dne, přičemž nejstarší poškozenou byla žena ve věku 83 let.

Jeho jednání vygradovalo o tomto víkendu, kdy okradl čtyři seniorky. Policisté ho zadrželi před hřbitovem na Denisově náměstí v Kuklenách, kde si vytipovával další oběť. Krátce před tím měl mladík okrást seniorku na pouchovském hřbitově.

Blesková pátrací akce proběhla i na základě svědectví tří všímavých dětí, které si na Pouchově hrály a policistům poskytly popis vozidla, kterým zloděj jezdil.

„Společně s tímto obviněným byl z krádeže ve formě účasti obviněn i osmnáctiletý mladík z Královéhradecka, který lupiče na místo činu několikrát přivezl osobním vozidlem značky BMW. V tomto voze policisté později také nalezli a zajistili i část lupu," dodala Burýšková.

Oba muži se k činům přiznali. Staršímu z nich hrozí až deset let za mřížemi, jeho komplici tři roky.

Policie vyzývá další ženy, které se mohly stát obětí pachatele, aby se se svým svědectvím obrátily na linku 158.