Dnes sedmnáctiletý student střední školy z Hradce Králové udělal před rokem a půl, přesně v poslední den školního roku 2013, průšvih.

S partou bývalých spolužáků (hlavně však mladších) ze základky uspořádali mejdan, jehož byl hlavní postavou. Nakoupil totiž ve vietnamském obchodě za společně vybrané peníze alkohol.

Jemu bylo v tu dobu šestnáct, ostatním třináct až patnáct let. „Věděl, že se jedná 
o mladší studenty, dříve s nimi totiž chodil na stejnou základní školu," uvedla v obžalobě státní zástupkyně.

„Znal můj věk, řekla jsem mu, že mi je čtrnáct," vypověděla i dívka, jež se nakonec dostala do největších potíží. Poté parta vyrazila do domku v chatové oblasti. „Dělali jsme trochu větší bordel," přiznal jeden ze svědků, zkrátka účastníků.

„Kdybych tušil, jak to dopadne, alkohol bych nikdy nekupoval," řekl obžalovaný. „Lituju toho," dodal. Víc se však nevyjadřoval.

Akce se totiž nebývale rozjela – a jedna dívka na to doplatila, měla klasickou otravu alkoholem. „Vůbec nevnímala a pořád zvracela," popsal další svědek.

Skupina zavolala záchranku, jež dívku odvezla do hradecké fakultní nemocnice. Tady ji dali dohromady na jednotce intenzivní péče. „Množství alkoholu ohrožovalo její život," poznali lékaři.

Nákup alkoholu pro děti mladší patnácti let nakonec nebyl největším hříchem červnového večera. Tím se stalo pohlavní zneužití. Toho se měl mladík dopustit právě na nejvíce opilé slečně.

Odvedl ji do horního patra, kde s ní měl mít sex. „Donutil ji k pohlavnímu styku využívaje její bezbrannosti," stálo 
v obžalobě.

Nakonec byl odsouzen za zneužití. A podle všeho je poučen na dlouhé roky.