Neznámý zloděj využil situace, na zaparkovaném vozidle rozbil pravé zadní okénko, a jen co na zadním sedadle spatřil brašnu, neváhal ji ukrást.

V brašně si student nechal notebook i s jeho příslušenstvím. Poškozeným je však hlavně otec mladíka, který předběžně vyčíslil škodu na 18 tisíc korun. Mladík ihned po zjištění krádeže oznámil případ na Obvodní oddělení hradecké policie. Neznámému zloději tak nyní hrozí, že si za mřížemi odsedí rovnou dva roky.   (bur)

Ona se chtěla dostat ven, a on zase dolů. Pomohli jim až přivolané jednotky hasičů

Chlumec nad Cidlinou - Dvě jednotky profesionálních hasičů z Nového Bydžova a také dobrovolných hasičů z Chlumce nad Cidlinou vyjeli tento týden ve středu na pomoc muži v Chlumci nad Cidlinou.

Kolem půl druhé v noci tam vylezl na střechu penzionu a nemohl se dostat dolů. Zůstal ve výšce zhruba deseti metrů. Hasiči  proto přistavili nastavovací žebřík, po kterém muž slezl na zem. Tam si ho převzala policejní hlídka.

S jiným problémem bojovali hasiči v obci Praskačka na Hradecku, kde vysvobozovali ze zamčeného domu jeho majitelku, která z něho volala o pomoc. Péči lékařů sice nejprve odmítala, pak si ale záchranku sama zavolala.   (žah)