Soud včera pokračoval výpověďmi svědků, mezi kterými byli také bývalí členové představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. „Technika v nemocnicích byla zastaralá a bylo nutné zajistit adekvátní vybavení," uvedl tehdejší člen představenstva holdingu Jan Michálek.

To potvrdili i další členové někdejšího představenstva. „Myslím si, že digitalizace posunula zdravotnictví v kraji o hodný kus dopředu," prohlásil Jiří Stejskal.

Předsedkyně senátu Helena Huláková potvrdila, že hlavní líčení odročí na listopadový termín, kdy by měl u soudu vypovídat také znalec.

Všetečka, který byl náměstkem pro zdravotnictví, smlouvu podepsal jako předseda představenstva krajského zdravotnického holdingu.  Rentgenovou techniku za 118 milionů korun dodala firma Puro-Klima.

Obžaloba ho viní z porušování povinnosti při správě cizího majetku a tvrdí, že cena dodávky obvyklá na trhu byla 105 milionů korun, způsobená škoda tak činí asi 13 milionů korun. K podpisu smlouvy prý Všetečka neměl souhlas dozorčí rady, který údajně pro tento případ vyplýval z obchodního zákoníku. Všetečka však obžalobu odmítá a tvrdí, že nákup schválily příslušné orgány kraje. „Dozorčí rada nikdy digitalizaci neprojednávala," řekl Jiří Drška, bývalý předseda dozorčí rady Zdravotnického holdingu.

Všetečkovi hrozí v případě prokázání viny dva až osm let vězení.

Zakázka na rentgeny měla mít další etapy, ale nové vedení kraje v čele s ČSSD v ní už nepokračovalo a snažilo se z ní vyvázat. V roce 2009 se kraj s firmou Puro-Klima dohodl na zrušení Všetečkou podepsané smlouvy a na uzavření nové dohody na dodávku rentgenů.