Obžalovaný E. B. (52) se zodpovídá z pohlavního zneužití, vyhrožování, vydírání, ublížení na zdraví a šíření nakažlivé nemoci. Obětmi měli být členové jeho rodiny, muž však tvrdil, že se proti němu spikli. U Krajského soudu v Hradci Králové stojí už podruhé. Loni na podzim si zde vyslechl rozsudek, který ho poslal na šest let do vězení. Proti verdiktu se však odvolal a vrchní soud případ vrátil do Hradce Králové, aby zdejší soud vyslechl jeho bývalou družku a také nevlastní dceru, na níž se podle obžaloby provinil nejvíce. Čtrnáctiletou dívku od roku 2015 do roku 2016 sexuálně obtěžoval a navíc jí hrozil, že pokud mu nebude po vůli, ublíží členům rodiny. Pohrůžkou, že její sourozence a matku zabije, se jí prý také snažil zabránit, aby o obtěžování a zneužívání někomu řekla.

Jak to bylo, se však včera soud nedozvěděl, protože dívka uprchla výchovného ústavu a k soudu nedorazila, takže na její výpověď nedošlo. Ani její matka k rozuzlení případu nepřispěla. Nejdříve řekla, že nechce vypovídat v přítomnosti obžalovaného, takže jí soud umožnil vypovídat z vedlejší místnosti prostřednictvím telemostu. Když však byl přenos zahájen, výpověď odmítla.

Násilí a hrozbám však byli podle státní zástupkyně vystaveni i další členové jeho rodiny, v níž žila vedle něj družka, jeho dvě vlastní děti a dvě nevlastní. Když ho děti nechtěly poslouchat, hrozil jim, že je podřeže, vypíchne jim oči, nebo je vyhodí z okna. To se nestalo, ale muž prý děti bil, dusil je polštářem nebo ničil zařízení bytu.

Družku podle obžaloby tahal za vlasy, fackoval ji, škrtil a bil pěstmi do obličeje. Mlátil a fackoval i svou mladičkou dceru, která v té době byla těhotná. K výčtu jeho trestných činů přibylo i porušování domovní svobody, když v době, kdy už s rodinou nebydlel, násilím vnikl do bytu a přespal tam. Obžaloba ho navíc viní i z toho, že šířil nebezpečnou chorobu. Ačkoli věděl, že trpí hepatitidou typu C, měl nechráněný pohlavní styk s družkou.

Obžalovaný však všechna nařčení odmítá. Podle něj jde o komplot ze strany dětí a družky. „Vzájemně se na tom domluvili a udali mě. Vadilo jim, že je napomínám, aby můj syn nedával nevlastnímu bratrovi hulení,“ prohlásil obžalovaný. Děti prý kouřily trávu a nechodily do školy. „Družce jsem hrozil, že ji udám na sociálku, protože ví, že děti berou drogy,“ řekl. Odmítl i obvinění z pohlavního zneužívání. Nevlastní dceru prý navedli její sourozenci. „Udělali ze mě psychopata,“ prohlásil.