Dvojice narkomanů už nestihla dovařit svou poslední dávku pervitinu. Přímo uprostřed procesu jim do zad vpadla jednotka policistů, která je měla v hledáčku už delší dobu.

„Na výrobě drogy se bezprostředně podílely dvě osoby – mladý muž a žena. Podle kriminalistů, kteří se touto problematikou zabývají, se rozhodně nejedná o žádné nováčky na drogové scéně,“ upřesnila mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová.

Platit dealerům se jim už nechtělo

Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že dvojice už nehodlala za pervitin platit svým dealerům, a proto se rozhodla si jej „uvařit“ sama. Policisté narkomany překvapili v okamžiku, kdy se z předem připraveného polotovaru snažili získat odpařením čistý pervitin. Oba ihned pochopili, že zapírat výrobu drog nemá v takové situaci smysl.

„Kriminalistům se podařilo také odhalit, že takto si pervitin vyrobili už nejméně ve třech předchozích případech,“ uvedla mluvčí.

Na místě byla objevena kompletní varna a veškeré věci potřebné k výrobě drogy. Vše ihned putovalo do laboratoře, kde budou věci podrobeny odborné expertize. „Další vyšetřování by mělo odhalit, kolik pervitinu dvojice již vyrobila, jak velký byl okruh odběratelů a případně jestli se na trestné činnosti podílel někdo další,“ doplnila Anna Štegnerová.

V případě prokázání viny hrozí povedenému páru až pětiletý pobyt za mřížemi.

Celá akce je pokračováním vyšetřování, kdy již v minulém týdnu uvízla v síti svitavského Toxi týmu dvojice dealerů, jež čelí podezření, že od listopadu roku 2009 do současné doby na různých místech v Moravské Třebové a jejím okolí neoprávněně distribuovala pervitin.

„Drogu sami nevyráběli, ale kupovali ji. Část drogy použili pro vlastní potřebu, zbytek pak prodávali do úzkého kruhu svých známých. Kolik podobných prodejů mají na svědomí, je předmětem probíhajícího vyšetřování. Samozřejmě že kriminalisté prověřují i zdroj, odkud byla droga získávána,“ uvedla tehdy policejní mluvčí.