Uvedla, že má neshody se svým synem, který ji dlouhodobě trápí. Do bytu si zve kamarády, popíjejí alkohol a chovají se velmi hlučně. Na její žádosti o klid, vůbec nereaguje, naopak se chová velmi hrubě. Žena na hlídku čekala před domem, plakala a byla velmi rozrušená. Na její paži bylo vidět větší množství hematomů. Jak sama přiznala, udělal jí je syn. Muž se vůči strážníkům choval velmi arogantně, skákal jim do řeči, odmítal spolupracovat i řešit celou situaci smírně. Naopak si stěžoval na postup městské policie a na porušování pravomocí. Na strážníky si přivolal hlídku Policie ČR. Policisté potvrdili oprávněnost a správný postup strážníků, navíc budou tuto událost, pro podezření z možného domácího násilí, prověřovat.

Ze sousedního bytu se ozýval křik a pláč.

Hradec Králové - Operační důstojník městské policie přijal žádost o vyslání hlídky. Na chodbě panelového domu byl slyšet mužský křik a ženský pláč. Z bytu se ozývaly i rány a zvuk padajícího nábytku. Marně se pokoušeli sousedé na byt klepat a zvonit, nikdo neotevřel. Hlídka opakovaně vyzývala obyvatele bytu, aby otevřeli dveře. V bytě však bylo ticho a nikdo nereagoval. Strážníci je proto upozornili, že z obavy o život a zdraví ženy, bude přivolána Policie ČR a hasiči, kteří byt násilně otevřou. Ani poté nikdo nereagoval. Hasiči byt otevřeli. Policisté, strážníci i zdravotníci vstoupili dovnitř. Na zemi za skříní seděla mladá žena a plakala. Viditelně nebyla v dobrém psychickém stavu. Na pohovce ležel muž a chvíli předstíral, že spí. Pak vysvětlil, že se s přítelkyní pohádali, a teď už ví, že byla hloupost neotvírat dveře. Muž byl převezen na služebnu Policie ČR, kde bude řešen pro podezření z domácího násilí. Ženu si do péče převzali záchranáři. Strážníci ji poučili, komu zavolat a kde může vyhledat pomoc, pokud se dostane do podobné situace.

Uprostřed sídliště se plazil červený had.

Hradec Králové - Odchytář městské policie byl přivolán na Moravské Předměstí, kde se v trávě, uprostřed panelových domů, plazil velký červený had. Kolemjdoucí lidé měli obavy, zda nejde o jedovatý druh. Odchytář na místě zjistil, že had uhynul. Podle herpetologa městské policie se jednalo o nejedovatou korálovku sedlatou. Had byl odvezen k ekologické likvidaci.

Korálovka sedlatá.