Zatím posledním vykázaným, který musel opustit společnou domácnost, byl osmadvacetiletý hrubián. Důvodem vykázání na deset dní z domu bylo ohrožování vlastních rodičů.

Při posledním útoku v podvečerních hodinách v jednom z bytů panelového domu na Novém Hradci Králové syn nejprve otce napadl slovně. Přitom ho urážel sprostými nadávkami. Postupně jeho verbální útoky přerostly ve fyzické napadení. Při incidentu navíc demoloval byt. Hodil na zem televizor i stolní lampičku a u několika pokojů rozbil sklo ve dveřích. Mezitím se otci podařilo zavolat policii. Syn před odchodem z bytu stačil ještě sprostě vynadat matce a přitom jí plivl do obličeje. Svému otci nakonec řekl, že si „na něj příště vezme nůž a podřízne ho.“

Jedenapadesátiletý otec naštěstí vyvázl pouze s drobnými škrábanci v obličeji a na krku. Lékařské ošetření nevyhledal. O tři roky mladší matka neutrpěla žádné zranění. Na zařízení bytu násilník způsobil škodu za několik tisíc korun.

V průběhu vyšetřování policisté zjistili, že syn útočí na rodiče už od počátku roku 2008. Vulgární nadávky, verbální vyhrožování rodičům a fyzické útoky se měly stupňovat, co do četnosti a intenzity. Ještě téhož dne ve večerních hodinách policisté útočníka vykázali na deset dní z bytu. Agresor se svým jednáním dopustil přestupku proti občanskému soužití.

(pe)