Dva z nich se k zločinu přiznali, třetí ne. Marian Gabor a Patrik Štajer, který byl fyzickým vykonavatelem útoku, promluvili. Radek Krejčíř ne. Pro první dva by to měla být polehčující okolnost při vynesení rozsudku.

První dva také popsali, jak mělo k akci dojít. Myšlenka na přepadení vznikla podle Gabora, v hlavě muže přezdívaného Kouzelník. Ten v případu vystupuje jako svědek, ale podíl odmítá.

Gabor se o ní měl bavit ve svém bytě v Rokytnici nad Jizerou, kam přišel na návštěvu Krejčíř. Tím začala několikadenní anabáze, jež vyvrcholila přepadením. „Říkal mi, že bychom přepadli směnárnu. Že obhlídneme situaci a pak seženeme někoho, kdo je rychlý, kdo to udělá," řekl Gabor.

Po této debatě padlo jméno Štajer, s nímž se Gabor zná už od dětství. Jenže nejmladší z trojice nejprve odmítl. „Ale pak mi začaly chodit výhružné esemesky," řekl. Ty mu měl posílat Krejčíř, což potvrdilo také šetření policie.

Proto nakonec Štajer nasedl s dvojicí do auta a jeli před harrachovskou směnárnu. První den jen sledovali, co se tady kolem zavírací doby děje, druhý už chtěl jít Krejčíř do akce. „Alá já jsem odmítl," řekl Gabor.

Třetí den se během odpoledne Štajer posilnil pervitinem a nasedl do auta ke Gaborovi a Krejčířovi. Z něj poté vystoupil a přepadl obsluhu směnárny. Žena totiž každý den krátce po devatenácté hodině odnášela peníze do nedalekého hotelu Praha. Co je zajímavé, Štajer později zjistil, že okradenou paní znal.

Státní zástupkyně Lenka Faltusová popsala, co se mělo v inkriminované chvíli stát: „Patrik Štajer, maskován maskou na obličej, s teleskopickým obuškem částečně uschovaným v rukávu bundy, požadoval po ní vydání obálky. Když poškozená na jeho výzvu nereagovala a sedla si do vozidla na sedadlo řidiče, uchopil ji za tašku, kterou držela v levé ruce a začal se o tuto s poškozenou přetahovat, v úmyslu překonat násilím odpor poškozené a tašky se zmocnit, což se mu po chvíli podařilo."

Sám Štajer však tvrdil, že přepadení proběhlo vlastně klidně: „Jen jsem chytil dveře, které zavírala. Dala mi kabelku a řekla, že nic jiného nemá."

Poté z místa utekl a celá trojice odjela směrem na Tanvald. Štajer vystoupil u Desné, dostal podle vlastních slov „nějaké stokoruny a tisícovky", celkem si měl přijít na 70 tisíc. Krejčíř s Gaborem peníze přendali do autolékárničky a igelitové tašky a ukryli je v lese kousek od Tanvaldu. Věci použité při loupeži, plastovou masku či teleskopický obušek, vyhodili při jízdě z okna. „Krejčíř už si dopředu plánoval, co si koupí," pronesl Štajer. Hned druhý den také Krejčíř zajel s Gaborem do Liberce, kde v bazaru sehnali nové auto.

Krejčíř s Gaborem byli dopadeni hned druhý den, Štajer unikal týden. Pak byl dopaden i zásluhou medializace pátrání.