Ivana N. z Jičínska podle obžaloby třásla se svým malým chlapečkem tak silně, že mu způsobila závažné fyzické a psychické problémy. V polovině listopadu 2010 měla dokonce chlapečka z dvaceticentimetrové výšky hodit na stůl, čímž utrpěl krvácení do mozku a další vážná zranění hlavy.

„Tato zranění si vyžádala akutní lékařskou péči a hospitalizaci nezletilého ve fakultní nemocnici," píše se v obžalobě. Matce hrozí v procesu, který začíná v pondělí, až osm let vězení.

Dvanáctistrannou obžalobu si vysloužilo jednání Stanislava Pokorného a Miloslava Břízy, kteří měli na Pardubicku na podkladě fiktivních faktur vylákat z banky 24 milionů korun, aniž by byli schopní je splácet. Za podvod jim hrozí až deset let za mřížemi. Odročené jednání začíná také v pondělí. Na ten samý den je naplánováno i první jednání v případu porušování předpisů o zahraničním obchodu s vojenským materiálem.

Ve středu stane před senátem krajského soudu čtveřice „filutů", Martin Šticha, Zdeněk Jedlička, Petr Blažek a Jana Zichová. „V úmyslu půjčky neposkytnout, ale pouze podvodně vylákat odměny a poplatky a následně neoprávněně vymáhat sankce plynoucí z porušení smlouvy, naváděli žadatele k uvádění nepravdivých údajů, čímž úmyslně vytvářeli podmínky pro pozdější legální vypovězení smlouvy, propadnutí poplatků, ale i možnost vymáhání sankcí," píše se v obžalobě.

Obdobně měli jednat při zprostředkování leasingových smluv. Celkem měli obalamutit lidi ve 224 případech a způsobit škodu téměř padesát milionů korun.