Žaloba čítající osmadvacet skutků se vrátila ke Krajskému soudu v Hradci Králové od Vrchního soudu v Praze.

Původně dostal Jan Herman trest na šest let (včera 
k procesu přišel), jeho bratr Milan na pět (požádal o jednání v jeho nepřítomnosti), další obžalovaný Jaromír Čáp na tři. Potrestaní byli i další, vinu však popírali a odvolali, proto je případ zpět.

Největší průšvih podle obžaloby vznikl ze sporu Hremanových s rodinou albánských podnikatelů žijících na Pardubicku.

Bratři totiž obvinili syna hlavy rodu, že při bitce jednoho z nich pobodal.

Konflikt se udál v srpnu roku 2011 u pardubického baru Hobé. „Volali mi, že mě zabijí. U baru vyběhli s baseballovými pálkami a obušky. Zastavil jsem je střelnou zbraní," vykládal Frank Spaqi.

„Jezdil kolem našeho domu v Mercedesu a provokoval, naznačoval, že nám ustřelí hlavu," řekl u soudu Jan Herman. „Jsem si jistý, že Milana pobodal Spaqi," tvrdil.

Spaqi mladší byl poté obviněn a vzat do vazby. Nikoll Spaqi pak vypověděl, že za ním ve vazbě přišel jeden ze spoluvězňů a nabídl mu: „Řekl, že ví, že můj táta má prachy a že mě můžou dostat 
z vazby."

Otec jim měl zaplatit 5 milionů korun nebo jim dát dva byty. To měla být cena za synovu svobodu. Albánci na to nepřistoupili, dál tvrdili, že je Nikoll nevinný.

Což potvrdil i jeden ze svědků. „Měli konflikt, došlo tam 
k pobodání. Ale já vím, že to nemohl být Nikoll, protože nebyl ve městě," tvrdil Štefam Kotlár, jenž se však v minulosti rovněž dostal do rozepří 
s Hermanovými.

„To, že lživě obvinili muže, je nejvážnější skutek," glosoval státní zástupce.

Vedle toho však Hermanovi, které znalci označili za agresivní jedince s nemožnou nápravou, přidali i další zločiny. Vyhrožovali také ženám, jednu dokonce napadli.

„Asi máš hodně peněz, naval všechny prachy, nemysli si, že ti někdo pomůže, i kdybys měla v Pardubicích tisíc známých, tak ti nikdo nepomůže, můžeš bejt ráda, že jsem tě rovnou nesundal, v Pardubicích jsem tady drogovým bossem já," oznámil jí podle vyšetřovatelů jeden z obžalovaných.

Proč jsem dostal pěstí, divil se brankář
Hradec Králové - Dvě známá hokejová jména se objevila v případu bratrů Hermanových. Ti totiž měli napadnout také bývalého brankáře Pardubic Martina Růžičku. A v pardubickém baru s ním byl také český reprezentant hrající zámořskou NHL Aleš Hemský.
Problém se stal v červnu roku 2011, v době, kdy si hokejisté užívali dovolenou. Proto vyrazili na tah do známého podniku Patapuf. „Chtěl jsem si u baru objednat drink a chlap přede mnou mi dal pěstí," popsal Růžička chvíli, po níž skončil v nemocnici. „Nevím proč," dodal. „Martin dostal bezdůvodně," potvrdil policistům svědek David Kubát. „V baru se pak mluvilo o tom, že to byl Milan Herman," přidal se Hemský.
Tento skutek je v obžalobě označen číslem 16 – a také kvůli němu jsou bratři souzeni.