"Na standardně pokládaný dotaz celníků, zda převáží lihoviny, tabák či tabákové výrobky, léčiva nebo omamné a psychotropní látky, reagoval negativně. Při úvodní komunikaci byl mírně nervózní a celníkům sdělil, že veze pouze bylinky a čaje. Při kontrole vozidla však celníci našli ještě další artikly, o nichž se úmyslně nezmínil," uvedla mluvčí celní správy Jitka Fajstavrová.

V černém batohu na sedadle spolujezdce ukrýval kovový váleček s osmnácti tripy LSD a kovovou schránku s 0,85 gramy marihuany. V šedé tašce na zadní sedačce pak dvě balení drcených lysohlávek. Následně vypověděl, že veškeré drogy chtěl užít pouze pro svoji osobní potřebu. Celníci na místě ověřili přítomnost omamných a psychotropních látek prostřednictvím testeru, s pozitivním zjištěním.

Za trestný čin nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy hrozí muži trest odnětí svobody v délce jednoho roku až pěti let nebo peněžitý trest.

V minulém roce zajistili královéhradečtí celníci při svých kontrolách v silniční přepravě téměř sedm kilogramů omamných a psychotropních látek, mezi nimi marihuanu, hašiš nebo amfetamin.