Toho obžaloba viní z těžkého ublížení na zdraví. Podle spisu měl po předchozí hádce napadnout Luboše N., který na následky zranění zemřel. „Mnohokrát ho udeřil pěstmi i hranou dlaně do obličeje, hlavy a trupu,“ uvedl státní zástupce Milan Vacek. Napadený utrpěl různá zranění; příčinou smrti bylo rozsáhlé vnitřní krvácení.

Byl zase opilý jak zákon káže

Křivánek svou vinu od začátku popírá. „Sám jsem mu zavolal záchranku, a to, že je po smrti, mě dost zaskočilo,“ řekl obžalovaný před soudním tribunálem a začal popisovat poslední okamžiky života svého známého Luboše N. „Nastěhoval jsem se k němu kvůli rodinným sporům jen pár dní před tou událostí. Luboše jsem znal dlouho a věděl jsem, že dost pije. Za tu dobu, co jsem u něj byl, Luboš denně chlastal,“ uvedl muž. Zranění, která mu soud přičítá, ale Křivánek vidí v jiných souvislostech. „Sám mi říkal, že na cestě domů několikrát spadl z kola. Také vím, že mi jeho družka den před tím, než umřel, říkala, že se Luboš porval se svým bráchou. Bylo to prý dost zlé, jeho bratr na něj měl vystartovat s nožem a také ho škrtit,“ sdělil soudu obžalovaný Křivánek.

To, že žena mluví asi pravdu, prý poznal podle toho, že byly rozmlácené dveře do jedné místnosti. To ale Křivánek neřešil, neboť se prý bratři prali docela často. „Spíš jsem s Lubošem řešil finance,“ vypověděl obžalovaný. Ten měl pozdější oběti půjčit dvě stovky na jídlo, peníze Luboš N. údajně propil. „Vrátil se zase nalitej. Ptal jsem se ho, kde jsou ty peníze. K tomu se přidala i jeho družka, která po něm také chtěla vrátit půjčenou hotovost. Řekl mi, ať se radši starám o své děti. To mě rozlítilo a dal jsem mu facku a asi tři rány pěstí do obličeje. Pak jsem šel spát,“ uvedl Křivánek. Po probuzení se šel za svým známým podívat. „Byl určitě naživu. Pak jsem odjel na poštu a vrátil se asi za tři hodiny,“ vyprávěl Křivánek, který prý po návratu zjistil, že má jeho známý nějaké problémy. „Přišla za mnou jeho družka, že se mu asi něco stalo. Tak jsem se šel podívat. Seděl na válendě a nehýbal se. Snažil jsem se ho zvednout a on mi upadl. Dal jsem mu dvě facky, aby se probral, ale ani to nepomohlo. Tak jsem zavolal záchranku,“ uvedl obžalovaný, který se ještě před jejím příjezdem snažil dávat muži první pomoc spolu s dispečerkou, kterou měl stále na telefonu. Nic ale nepomohlo, lékař po příjezdu mohl jen konstatovat mužovu smrt.

Hlavní líčení je naplánováno také na dnešek, v případě prokázání viny hrozí Křivánkovi až dvanáct let.