Mluvčí královéhradeckých záchranářů Tomáš Ježek potvrdil, že v pondělí v Chlumci zasahovali u ženy, u které lékař musel konstatovat smrt. „Z místa události jsme odvezli čtrnáctiletého chlapce. Vzhledem k nízkému věku se ale nebudeme k jeho zdravotnímu stavu a důvodům převozu vyjadřovat," dodal Ježek.

Žena se svým manželem i synem žila v pěkném řadovém domku s upravenou zahradou v okrajové části města směrem na Prahu.

Sousedy nešťastná událost šokovala

„Byla to moc hodná paní, znali jsme se. Od jara do podzimu se starala o kytičky, byla to spořádaná rodina. Nemůžu se z toho vzpamatovat. Každý den tudy chodím venčit  psa, ale zrovna včera jsem běhala po doktorech a nebyla jsem tu," řekla k tragédii starší žena, která bydlí nedaleko místa činu.

Také soused zavražděné ženy uvedl, že se jedná o bezproblémovou rodinu. „Nevím, co se stalo, nic jsem neviděl. Je to pro mě šok. Hlavně, aby policie pachatele brzy chytila. Bojíme se, aby se v sousedství něco dalšího nestalo," řekl muž, který žije v jednom ze sousedních řadových domků.

Policisté pracují s několika vyšetřovacími verzemi. Mimo jiné pátrají i po dvou mužích, kteří se mohli v okolí místa činu pohybovat. Jejich bližší popis ovšem zatím k dispozici nemají.

„Vzhledem k tomu, že vyšetřování je na počátku, není možné v tuto chvíli bližší informací sdělovat," konstatovala policejní mluvčí Ježková.

Po Chlumci nad Cidlinou podle tajemníka městského úřadu kolují různé povídačky o tom, jak k neštěstí došlo a kdo ho spáchal.

„Fámy neřešíme. A vzhledem k tomu, že nemáme bližší  oficiální informace o události, žádná bezpečnostní opatření nechystáme. Nikoho podezřelého příslušníci městské policie nezaznamenali," uvedl závěrem tajemník chlumecké radnice Pavel Školník.