Už minulý rok v květnu policie obvinila trenéra reprezentace kadetek ve stolním tenisu z pohlavního zneužití. Šestapadesátiletý muž měl masírovat jednu ze svých svěřenkyň.

„Poškozená mu věřila a měla obavu, že pokud by nerespektovala jeho tréninkový a rehabilitační plán, nechtěl by ji trénovat a ona by neměla příležitost být v reprezentaci,“ uvedla státní zástupkyně Michaela Hartmanová

Obviněný Seznam Zprávám řekl, že se stíháním nesouhlasí.  Za pohlavní zneužití dítěte mladšího patnácti let mu státní zástupkyně navrhla trest 2 až 2,5 roku vězení s dvou až tříletou podmínkou a zákaz trénování mládeže po dobu dvou až tří let.

Madeleine Albrightová - Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová (na snímku z 10. března 2019).
Sbohem, Madlo. Svět se loučí s šéfkou americké diplomacie, pocházela z Letohradu

Z policejního vyšetřování ale vyplývá, že poškozená dívka nebyla jedinou, která byla účastna nevhodného chování ze strany trenéra.

 „Často vyhrožoval, že nás z reprezentace vyloučí a do toho měl hloupé řeči a sexuálně laděné narážky,“ vzpomínala pro Seznam Zprávy na svou ranou hráčskou etapu další nyní již dospělá žena.

Po jiné z žen, které pro server vypověděly, měl Michal L. chtít videa ve spodním prádle a popsala také jedno ze sportovních soustředění.

Zdrogovaného motorkáře policie zadržela
VIDEO: Honička se zdrogovaným motorkářem vyšla vítězně pro dopravní policisty

„Řekl, že klub má málo peněz, a tak objednal jeden apartmán pro všechny. Když jsem se vrátila z tréninku, všimla jsem si, že dvě původně oddělené postele jsou najednou přistrčené k sobě. Spali jsme vedle sebe a dotýkal se mých nohou přes pyžamo. Neměla jsem sílu mu odporovat, všichni jsme se ho bály,“ svěřila se redakci Seznam Zpráv stolní tenistka.

U soudu, který dnes s obžalovaným začal, však Martin L. veškerou vinu popírá. Jedná se podle něj o mstu. Další líčení bude pokračovat v červnu.