V prvním případě se osmdesátiletá žena nechala zlákat možností získat větší sociální výhody než má. „U dveří domku na Pražském Předměstí zazvonil neznámý muž. Tvrdil, že ženě nese dva tisíce jako doplatek sociálního příspěvku. Pak na důchodkyni vylákal dalších deset tisíc pod záminkou, že pro ni vyjedná v souvislosti s jejím zdravotním stavem další sociální výhody,“ upřesnila policejní mluvčí Anna Pešavová. Nic takového se však nestalo.

Podle popisu bylo podvodníkovi asi čtyřicet let, vysoký byl kolem 185 cm, silnější postavy, krátkých světlých vlasů. Oblečen byl do světlehnědé bundy a kalhot stejné barvy. Hovořil se slovenským přízvukem.

Ve druhém případě devětasedmdesátiletou ženu okradla povedená trojice. Muž u jejího domu zastavil s tím, že by si rád koupil med. Stařenka ho pustila do domu a mezitím, co spolu vyřizovali koupi, žena a chlapec, kteří s mužem byli, jí ukradli z pokoje 13 tisíc korun.

Důchodkyně muže popsala jako padesátníka silnější postavy, vysokého asi 180 cm. Měl krátké černé vlasy a vousy. Na sobě měl tmavou bundu a plátěné kalhoty tmavé barvy. Ženě s dlouhými černými vlasy mohlo být kolem pětadvaceti let.

Podvodníci si letos u důchodců přišli už na 200 tisíc korun.