Řidič jí však bankovku nechtěl rozměnit a začal ji verbálně urážet a násilím ji na zastávce Náhon vyvlekl z trolejbusu. „Povalil ji a přitlačil na sedačku zastávky a několikrát ji udeřil. Bohužel v trolejbuse nebyl nikdo, kromě dvou seniorek a dvou dětí, kdo by byl schopen studentce pomoci,“ uvedla k incidentu policejní mluvčí Iva Kormošová s tím, že následně dívku řidič nechal zraněnou na zastávce a odjel.

Zdroj: Policie ČR

Žena poté napadení nahlásila na malšovické služebně a po podání vysvětlení vyhledala lékařské ošetření. Celý incident také zaznamenala kamera umístěná ve voze, takže Dopravní podnik města Hradce Králové měl k dispozici záznam a okamžitě jednapadesátiletého řidiče propustil z práce.

Okamžitý vyhazov

„Uvedený řidič již v Dopravním podniku města Hradce Králové nepracuje. S dotyčným byl okamžitě zrušen pracovní poměr pro porušení povinností vyplývající z právních předpisů zvlášť hrubým způsobem,“ uvedl zástupce hradeckého městského dopravce František Meduna a dodal, že dívce se dopravní podnik již omluvil. „Ředitel společnosti Zdeněk Abraham a vedoucí personálního oddělení Marcel Kocman se tuto středu osobně studentce za toto pro nás nepřijatelné chování našeho - nyní již bývalého zaměstnance - omluvili a studentka omluvu vedení společnosti přijala,“ dodal František Meduna.

Policie dnes již bývalého řidiče v těchto dnech obvinila z výtržnictví. Za něj muži hrozí až dvouletý trest vězení.