V místě bydliště však strážníci nikoho nezastihli. Na dveřích tedy nechali vzkaz, že čtyřnohý kamarád čeká v útulku. Tam si ho také majitel přišel vyzvednout. Vysvětlil, že se mu pes vysmekl z vodítka, když byli na procházce a on uviděl kočku.

Morče v přírodě.„V neděli dopoledne, při procházce v Šimkových sadech, upozornil pes svoji majitelku na morče, pohozené pod keřem (na snímku vpravo). Protože by v těchto klimatických podmínkách zřejmě nepřežilo, bylo odchyceno a umístěno do karantény," uvedla k dalšímu případu Eva Kněžourová, mluvčí královéhradeckých strážníků.

Opilí mladíci rozkopali odpadkové koše

Hradec Králové - Ve dvě hodiny ráno se na Tylově nábřeží nacházela skupinka rozjařených mladíků, která rozkopávala odpadkové koše. Hluk však probudil místní obyvatele a ti informovali městskou policii. Strážníci skupinku zastihli před zimním stadionem.

Jeden z přítomných se přiznal, že koše rozkopal. Mladík byl zjevně opilý, mluvil nesouvisle a měl problém s koordinací pohybů. Dechová zkouška mu prokázala 2,05 promile alkoholu. Ukázalo se, že ještě není plnoletý. Na dotaz, jak se dostal k alkoholu, řekl, že mu alkohol dal kamarád, ale jeho jméno neřekne.

Strážníci se s ním vrátili na místo a počkali, až po sobě uklidí nepořádek. Přes operačního důstojníka pak kontaktovali i jeho rodiče a požádali je, aby si pro syna přijeli, zároveň je poučili, že událost bude postoupena k řešení oddělení sociálně právní ochrany dětí.   (knž)

Nepořádek v okolí odpadkového koše.