Trutnovští strážníci každý den monitorují situaci ve městě. Hlídají také vstup do městského úřadu a situaci v nemocnici, kam od pondělního rána zajíždějí lidé auty z ulice M. Gorkého kvůli testování na koronavirus.

„Naši strážníci při pochůzkách stále potkávají lidi bez roušek. Osoby byly požádány strážníkem, aby si zakryly ústa a nos v souladu s vládním nařízením. Pokutu dostaly v případě, že na tuto výzvu nereagovaly. Nikdy se nestalo, že by strážník někoho pokutoval bez předchozího upozornění,“ objasnil postup ředitel Městské policie Trutnov Radek Svoboda. „Bohužel, i v dnešní vážné situaci, která panuje, se tomu někteří lidé vysmívají,“ poznamenal.

Strážníci řeší také popíjení u výdejových okének, které si zřídily některé restaurace. „Stále se setkáváme se shlukováním skupin lidí před zavřenými restauracemi a hospodami, kde mají otevřené pouze výdejní okénko. Lidé zde popíjejí, kouří cigarety a plivou kolem sebe,“ poukázal na situaci šéf trutnovských strážníků. „Žádáme proto občany, aby byli disciplinovaní a dodržovali nařízení vlády,“ dodal Radek Svoboda.