Vydírání, znásilnění či úvěrový podvod. To je jen malý výčet případů, které budou v tomto týdnu soudci Krajského soudu v Hradci Králové řešit. Mezi již starými známými tvářemi, jež nejsou v soudní síni poprvé, se v lavici objeví i nováčci.

A to hned v pondělí a rovnou tři. Soudní senát v čele s jeho předsedou Petrem Mrákou se bude snažit rozplést kauzu Roberta Domina a Karla Mrnky. Ti čelí obžalobě z nedovolené výroby drog. Oba už byli podle spisu sehranou dvojicí. Robert Domin vyráběl pervitin a Karel Mrnka mu pomáhal s přísunem léčiv s pseudoefedrinem, který dováželi z Polska.

Než je policisté dopadli, podařilo se jim vyrobit bezmála půl kilogramu pervitinu a podstatnou část ho prodat nebo darovat svým „ovečkám“.
Dalším nováčkem v soudní síni bude Jaroslav Čaban, který se měl dopustit úvěrového podvodu. Jeho kauzu dostala na starosti předsedkyně senátu Anna Bímová.

Třetím do party je Jindřich Frost. Ten se bude zpovídat z trestného činu znásilnění. Podle obžaloby Frost nejméně po dobu jednoho roku zneužíval nezletilou dívku, přestože mu její věk byl znám, naopak využíval její naivnosti a bezbrannosti. Jeho případ bude projednávat až do středy předseda senátu Miroslav Mjartan. Zda padne rozsudek, není zatím jasné.

Do soudní síně se opět vrátí osmičlenná skupina v čele s Pavlem Brunclíkem. Všichni čelí obžalobě z nedovolené výroby a distribuce pervitinu. Podle spisu byl právě Brunclík spolu se svou přítelkyní a další obžalovanou, Monikou Emrovou, výrobcem pervitinu. „V letech 2009 a 2010 částečně sám a částečně s přítelkyní vyrobili přes dva kilogramy drogy. Převážnou část prodal on nebo Emrová dalším osobám, zbytek užil sám,“ píše se v obžalobě. Ostatní z gangu se starali o prodej nebo přísun léků potřebných k výrobě pervitinu.

Znovu se před soudem objeví i čtveřice Martin Albrecht, Ondřej Pojda, Arnošt Herman a Martin Teuber. Ti již vloni v červnu odešli od soudu za trestný čin vydírání s několikaletými tresty. Martin Albrecht a Ondřej Pojda „vyfasovali“ čtyři roky a Arnošt Herman šest let nepodmíněně, pouze Martin Teuber dostal dvouletý trest podmínečně odložený na zkušební dobu čtyř let.

Rozsudek však není pravomocný a od srpna soud projednává další případy vydírání, které byly ve spisu uvedeny. Obžalovaní však svou vinu od počátku popírají.

Program jednání do 15. dubna

11. – 12. 4. – první jednání s obžalovanými Robertem Dominem a Karlem Mrnkou – trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy

11. – 13. 4. – první jednání s obžalovaným Jaroslavem Čabanem – trestný čin úvěrového podvodu

11. – 13. 4. – první jednání s obžalovaným Jindřichem Forstem – trestný čin znásilnění

13. – 15. 4. – odročené jednání s obžalovanými Martinem Albrechtem, Ondřejem Pojdou, Arnoštem Hermanem a Martinem Teuberem – trestný čin vydírání

14. 4. – odročené jednání s obžalovanými Pavlem Brunclíkem, Robertem Šulcem, Jaroslavem Houfem, Danielem Sauerem, Monikou Emrovou, Lucií Křížkovou, Marianem Makulou a Nikol Palewiczovou – trestný čin nedovolené výroba a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy
Zdroj: www.justice.cz