Sexuální nátlak. Tak je pojmenováno chování dvaadvacetiletého Stanislava Cíny ze Středočeského kraje.

Tenhle mladý muž totiž 
v letech 2012 až 2015 nutil dívky, jimž ještě nebylo patnáct let (a on to věděl), aby mu posílaly své pornografické fotky.

Některé byly z Královéhradeckého kraje, a proto Cína kvůli tomu stojí před Krajským soudem v Hradci Králové. Celkem se zodpovídá ze šestadvaceti skutků, za něž mu hrozí až dvanáctileté vězení.

Scénář byl pokaždé podobný. Cína oslovil prostřednictvím Facebooku či komunikačních programů Skype a ICQ dívku. Na začátku si s ní jen psal, většinou zjistil, že jim ještě není patnáct. To ho však nezastavilo.

Poškozeným pak nasliboval, že jim pošle kredit do telefonu (to ale nikdy neudělal), když se ony vyfotí – například bez podprsenky – a snímky mu pošlou. Dost často to zafungovalo. „Dívky jsem si vybíral náhodně. Chtěl jsem vidět intimní partie, případně masturbaci," vypověděl.

„Ano, udělal jsem to," přiznal na policii. „Ale detaily si moc nepamatuju," doplnil. Konkrétněji si vybavil pouze komunikaci
s jednou dívkou. Ta je ve spisu označená číslem 14.

Tehdy čtrnáctiletou dívku kontaktoval v listopadu 2013, psal si s ní zhruba měsíc. Řekl jí, že jí pošle hlasy do internetové soutěže, v níž mohla vyhrát vstupenku na koncert. Ale jedině v případě, pokud si vyfotí poprsí. Dívka mu to slíbila, on hlasy odeslal, jenže ona fotku neposlala.

Pak začal Cína útočit. Mladé slečně řekl, že oznámí na policii, že v soutěži podvádí. Zalekla se a fotku mu poslala. Tím to však, stejně jako ve všech dalších případech, neskončilo. Obžalovaný začal dívkám vyhrožovat. Chtěl další fotky, jinak by prý ty už získané publikoval na internetu.

Mnohokrát se mu to podařilo, snímky získal. Klec spadla na konci ledna 2015. To se při domovní prohlídce našly nosiče dat, kde byla jeho komunikace s dívkami. „Jeho doznání je zcela 
v souladu s tím, co vypověděly poškozené dívky," řekla státní zástupkyně Lucie Žabková.

Znalci: Je nemocný, nerozlišuje věk
Obžalovaného Stanislava Cínu samozřejmě v rámci vyšetřování zkoumali znalci. Ti na něj stvořili několik posudků – psychologický, psychiatrický i sexuologický.
Z nich vyplývá, že je dvaadvacetiletý mladík nemocný, odborníci u něj diagnostikovali takzvaný psychosexuální infantilismus, který narušuje schopnost správně věkově rozlišovat objekty svého sexuálního zájmu.
Podle znalců je potřeba, aby byl v péči lékařů. „Vyžaduje ambulantní léčení, bez léčby je jeho pobyt na svobodě nebezpečným," uvedli.