„Kriminalisté muži kladou za vinu, že v sobotu 30. 9. vylákal v nočních hodinách ke slepému rameni Labe pod záminkou finančního vyrovnání svědka své trestné činnosti. Se zbraní v ruce donutil 22letého známého se svléknout do naha a poté ho na několika místech pořezal a pobodal. Naštěstí se poškozenému muži podařilo utéct a přivolat pomoc,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

První pomoc mu poskytli náhodní kolemjdoucí, kteří zavolali záchrannou službu. Pravděpodobně mu tím zachránili život.

„Podezřelého muže policisté zadrželi již o hodinu později v jeho bydlišti. Z následného šetření vyplynulo, že minulé pondělí 25. 9. krátce po půlnoci zapálil v Plotištích nad Labem rodinný dům, přičemž věděl, že se v něm nachází minimálně jedna osoba a pes. Po uhašení požáru byla v domě nalezena jedna osoba bez známek života, u které není zatím stoprocentně potvrzena totožnost, ale pravděpodobně se jedná o 72letého obyvatele domu,“ doplnila policejní mluvčí.

Z místa události
Požár v Plotištích nad Labem zachvátil rodinný dům. Hasiči v něm nalezli tělo

Obviněný muž byl již dříve třikrát soudně trestán, a to za násilnou a mravnostní trestnou činnost. Brány vězení naposledy opustil loni v únoru se čtyřletou podmínkou.

Soudce muže poslal do vazby. Za dvě vraždy mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo trest výjimečný.