Na těle měl škrábance, na břiše, na zádech, zkrátka na více místech. „To mi udělala kočka," řekl při vyšetřování Tomáš P.

Kočka je vůbec středobodem případu, kvůli kterému stojí učeň ze Semilska před Krajským soudem v Hradci Králové. Je obžalován ze znásilnění a pohlavního zneužívání, za což mu hrozí až dvanáctileté vězení.

Hlavní zločin se měl stát na konci května minulého roku, kdy měl tehdy sedmnáctiletý chlapec znásilnit ve svém pokoji kamarádku. „Čekal na mě a přemluvil mě, abych s ním šla k němu domů, že mi ukáže kočku," vypověděla v té době o rok mladší slečna.

„Sedla jsem si na gauč, hladila jsem ji. On si sedl ke mně, začal mě hladit po noze. A pořád říkal: Dej mi pět minut," pronesla. Pak měl začít fyzický souboj. Dívka prý mladíkovi dala facku, odstrkovala ho, on jí přesto stáhl džíny a znásilnil ji. Důkazem jsou podle policie i natržené kalhoty.

Slečna má podle znalců od té doby deprese, noční děsy, strach z mužů, odpor
k partnerskému sexu.

„Není to pravda. Ona se mnou chtěla mít sex, ale já jsem jí řekl, ať si to nejprve vyřeší se svým klukem," prohlásil obžalovaný, který viní ze spiknutí právě přítele znásilněné.

„Obviněním zakrýval svoji trestnou činnost," uvedl. Narážel tak na fakt, že je obžalován i kvůli sexu 
s ještě ne patnáctiletými dívkami. A toho se podle něj měl dopustit právě přítel znásilněné dívky.

Proti Tomášovi P. však podle státního zástupce mluví plno faktorů. Například to, že byl dívčin mobil lokalizován v inkriminované době právě u jeho bydliště. Pak také lékařská prohlídka a výpovědi svědků.

Rozhozená slečna se svěřila příteli, poté rodičům. „Občas mi lhala, ale tentokrát jsem poznal, že říká pravdu," vypověděl její otec, který zločin ohlásil.

„Je to nesmysl. Ženská, když nechce, tak se ubrání. Prostě ty nohy neroztáhne," řekla policii mladíkova babička, jež ho společně s rodiči vehementně hájí.

Zamilovala se, a proto ho chtěla krýt
Vedle znásilnění je Tomáš P. obžalován také z pohlavního zneužití. Důvodem je fakt, že měl spát se dvěma dívkami, kterým ještě nebylo patnáct. Navíc věděl, jak jsou staré.
V jednom případě se na jeho čin přišlo při výpovědi dívky, 
již měl znásilnit. Důkazem proti Tomášovi P. je vedle výpovědi znásilněné také facebooková komunikace ještě 
ne patnáctileté slečny.
Druhý čin byl odhalen zvláštní cestou. Dívka totiž nastupovala do diagnostického ústavu a při té příležitosti absolvovala gynekologickou prohlídku. Při ní lékař odhalil, že není panna. „Psala jsem mu, že mi není patnáct," vypověděla pak. Tomáše P. se přesto snažila krýt, nechtěla prozradit, kdo ji o panenství připravil. Důvod byl naprosto prozaický, zamilovala se.