Mladík vykradl jeden penzion na Trutnovsku, vloupal do odběrového místa antigenního testování v Jaroměři, odcizil tři osobní auta a do dalších tří se vloupal. Je každodenním uživatelem pervitinu již několik let a nemá žádné zaměstnání.

K jeho dopadení pomohla malá náhoda. Ve středu odpoledne na hlavním nádraží v Pardubicích na sebe upoutal pozornost policistů tím, že neměl zakryté dýchací cesty. Policejní hlídka ho vyzvala k nasazení respirátoru. Když respirátor začal vytahovat z batohu, policisté si všimli, že má v batohu několik občanských průkazů a několik osvědčení o registru vozidla. Vyzvali ho k vysvětlení, při kterém spolupracoval a přiznal, že jsou kradené. Muže zadrželi a převezli do trutnovské policejní cely k dalším procesím úkonům.

Kriminalisté ho viní ze spáchání patnácti skutků, které spáchal během necelých tří měsíců a při kterých způsobil škodu za téměř 360 tisíc korun. Největší škodu způsobil při vloupání do jednoho sklepu v Hradci Králové, odkud odcizil desítky lahví vína a dvě lahve investičního tvrdého alkoholu, sportovní vybavení, náčiní a oblečení, počítačové hry a další věci za více než 220 tisíc korun.

Další vysokou škodu způsobil v jednom penzionu na Trutnovsku, kde využil otevřených dveří. Odcizil holicí strojky, smartbook, hodinky a klíče od vozidla, s kterým z místa činu odjel. Také se vloupal do odběrového místa antigenního testování a sousedících ordinací v Jaroměři, odkud si odnesl jen flash disk a pár klíčů. Ze společných prostor jednoho domu v Hradci Králové odcizil několik párů značkových bot v hodnotě 4,5 tisíce korun. Dohromady odcizil tři osobní auta a do dalších tří se vloupal.

Výtržnosti se dopustil na konci ledna při odchodu z policejní služebny, kde policistům pohrozil odplatou. Za vstupní částí se otočil, vytáhl přirození, které ukazoval před dalšími osobami.

"Část odcizených věcí, která byla u zadrženého muže nalezena, budou majitelům vrácena. Muž byl v minulosti již několikrát za majetkovou trestnou činnost potrestán​. Naposledy v září loňského roku byl za krádež odsouzen k 300 hodinám obecně prospěšných prací," sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová. "Jelikož už policistům došla trpělivost, podali ke státnímu zástupci podnět na uvalení vazby. V sobotu odpoledne soudce návrh akceptoval a muže poslal do vazby," dodala.

Muž upoutal pozornost policistů už ve středu 3. března v Jaroměři, kde jezdil s otevřeným zavazadlovým prostorem. Při kontrole policisté zjistili, že čtyřiadvacetiletý muž za volantem má vysloven zákaz řízení a navíc sedí v autě, po kterém bylo vyhlášeno pátrání kvůli odcizení. Vzhledem k podivnému chování řidiče při silniční kontrole byl u něho policisté provedli test na přítomnost omamných a psychotropních látek s pozitivním výsledkem na amfetaminy/metamfetaminy.