Hradecký soud Nečesaného odsoudil k šestnácti letům vězení, odvolací Vrchní soud rozsudek o tři roky zmírnil. Nejvyšší soud (NS) letos 
v květnu původní rozsudek zrušil a případ vrátil k hradeckému soudu. NS také Nečesaného propustil z vězení.

Hradecký soud již obdržel písemné zdůvodnění rozhodnutí NS, který stanovil povinnost vyslechnout zpracovatele znaleckého posudku Všeobecné fakultní nemocnice 
v Praze. Měl by odpovědět na to, zda si poškozená mohla pamatovat, co se stalo před jejím napadením. NS také hradeckému soudu uložil znovu povinnost vyslechnout poškozenou či babičku obviněného.

„Jednání u hradeckého soudu bude nařízeno podle časových možností znalců, případně dalších svědků. Další postup bude také záležet na případných návrzích stran," řekla tisková mluvčí Krajského soudu v Hradci Králové Kateřina Podeszwová. Podle ní lze očekávat, že se hlavní líčení uskuteční po prázdninách.

Pokus o vraždu se stal předloni 21. února v kadeřnictví 
v Hořicích v Podkrkonoší těsně před koncem pracovní doby. Útočník ženu nejméně šestkrát udeřil do hlavy a 
z peněženky jí ukradl 10 tisíckorun. Život jí zachránili lékaři. Nečesaný, který od začátku obžalobu odmítá, před soudem přiznal, že se chtěl 
v kadeřnictví nechat ostříhat před schůzkou s přítelkyní, kadeřnice však již zavírala, a proto odešel. Podle Nečesaného musela být napadena až po jeho odchodu.

Otec mladíka Luděk Nečesaný, který je ředitelem liberecké krajské nemocnice, opakovaně ostře kritizoval činnost policie a žalobců v případu. Oznámil také, že jeho syn bude od státu za pobyt ve vězení požadovat odškodné.

Minulý týden Nečesaného obvinili seniora policisté 
z přijetí úplatku, za což mu hrozí pět až dvanáct let vězení. Spolu s ním je obviněná i jeho žena Šárka.

Obvinění souvisí s údajným předražením dvou zakázek na vybavení kardiocentra a traumacentra liberecké nemocnice o 24 milionů korun. Zakázkami z let 2008 až 2009 v celkové hodnotě zhruba 239 milionů korun se policie zabývá na základě trestního oznámení z roku 2012. Nečesaný uvedl, že proti obvinění připravuje stížnost.

Případ Nečesaný
Je to ostře sledovaná kauza, která má dva rozměry. Nejprve obvinění Nečesaného juniora (byl osvobozen) a nyní také jeho otce, ředitele liberecké nemocnice. 
O co v případu jde?
• Lukáš Nečesaný (syn) byl odsouzen za to, že v únoru 2013 v Hořicích brutálně napadl a okradl kadeřnici. Dostal třináct let, ale později vrchní soud tento rozsudek zrušil a případ opět bude řešit Krajský soud v Hradci Králové.
• Luděk Nečesaný (otec) byl jako ředitel nemocnice v Liberci obviněn z přijímaní úplatku. Stejnému nařčení nyní čelí také jeho manželka Šárka. Nečesaný senior bere kauzu jako šikanu ze strany policie.