K dopadení pachatele dopomohla policistům veřejnost. Vrah se skrýval v Černé za Bory.

Do pátrání po muži, který kvůli pár stokorunám neváhal v úterý večer zavraždit čtyřiapadesátiletou prodavačku ve vinotéce, se kromě policistů zapojila i veřejnost.

Muže se podařilo vypátrat díky kombinaci několika okolností. Na počátku stál především kvalitní popis pachatele, kterou policistům svědci poskytli. Jeho podobenka, kterou následně policejní specialisté sestavili, byla natolik věrná, že muže podle ní bylo možno poznat.

Byl zraněný

K jeho dopadení ale zřejmě přispěla i odvaha prodavačky, která se smrtícímu útoku nožem pokusila bránit a pachatel si z potyčky odnesl krvácející zranění na pravé ruce. A právě to se mu stalo definitivně osudným. Druhý den totiž musel kvůli jeho závažnosti opustit úkryt a pokusil se vyhledat lékařské ošetření. A právě v nemocnici byl na základě zveřejněné podobizny poznán a zadržen.
Policisté se pak vydali směrem k jeho úkrytu. Vrah s trvalým bydlištěm v Nasavrkách bydlel totiž v podnájmu v Černé za Bory. Policie poté v jeho bytě provedla rozsáhlou domovní prohlídku a následně kvůli důkazům prohledala i okolní popelnice.

Jednačtyřicetiletý muž byl v pátek převezen do vazební věznice, kde počká na soud. Hrozí mu až doživotní trest.

Policie odvolala pátrání po muži, kterého podezírala z vraždy prodavačky ve vinárně.

Vrah z Nasavrk

Podezřelého muže se policistům podařilo zadržet už ve středu odpoledne. „Policisté ve středu v odpoledních hodinách v souvislosti s pátráním prohledávali sídliště v Černé za Bory. Byli tu kolem třetí hodiny odpoledne. Prohledávali to tady důkladně, bylo tu několik policejních aut a policisté prohledávali snad každou popelnici od začátku až na konec sídliště,“ potvrdil jeden z obyvatelů sídliště. Muži zákona už zřejmě šli najisto a hledali vražednou zbraň, případně další předměty spojené s tímto násilným trestným činem.
Zadržený jednačtyřicetiletý muž z Nasavrk na Chrudimsku je v policejních statistikách nováčkem, jeho prvním zápisem do rejstříku trestů tedy bude rovnou vražda!

Vraždil pro peníze

„Po provedení řady výslechů a jiných procesních úkonů bylo čtyřicetiletému muži s trvalým bydlištěm na Chrudimsku sděleno obvinění z trestného činu vraždy, za což mu hrozí až výjimečný trest. Obviněný se k činu doznal a s kriminalisty spolupracuje. Jako motiv svého jednání uvedl finanční prospěch, více ale zatím prozradit nemůžeme, abychom neohrozili další vyšetřování,“ uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Co se stalo?

Mrtvá žena ležela ve vinotéce za pultem. Tam ji kolem dvacáté hodiny našel její manžel, který ji přijel vyzvednout ze zaměstnání. Ten také zřejmě poskytl policistům popis muže, kterého zahlédl, jak se od prodejny vzdaluje. Podle jiné verze měl dokonce pachatele i chvíli pronásledovat. Policejní hlídky okamžitě vyrazily do ulic hledat podezřelé vozidlo, do kterého měl pachatel nastoupit. To se ale později ukázalo zřejmě jako falešná stopa. Policisté přesto ani ne za čtyřiadvacet hodin mohli hlásit úspěch. Muže zatkli přímo v Pardubicích. VÍCE INFORMACÍ O PŘÍPADU NAJDETE TAKÉ ZDE.

Pomohl identikit

S identifikací pachatele policistům hodně pomohl zveřejněný identikit pachatele. „Do nalezení muže byla zapojena velká řada policistů ze všech oddělení a významně pomohla právě uveřejněná podobenka,“ konstatovala Janovská.

JIŘÍ SEJKORA, JAN ŠAFÁŘ