Dvaadvacetiletá Nikola Dunová před dvěma lety pobodala nožem druha a krajský soud ji loni udělil podmíněný trest za těžké ublížení na zdraví. Vrchní soud v Praze však verdikt výrazně zpřísnil. Dívku totiž v odvolacím uznal vinnou z pokusu o vraždu a poslal ji na dlouhých pět let do vězení.

Loni na konci října byla Dunová vyzvána, aby nastoupila do věznice.

„Ačkoliv věděla, že do vězení nastoupit musí, zřejmě se domnívala, že se trestu vyhne," uvedla mluvčí krajské policie Ivana Ježková.

Kriminalisté několikrát navštívili místo jejího bydliště s dotazem, zda rodina neví, kde se  žena nachází. Rodinní příslušníci však ženu skrývali a tvrdili policistům, že netuší, kde je.

Klec spadla v pátek 13. února, kdy policejní pátrači dívku zadrželi. „Ještě týž den eskortovali policisté ženu do věznice, kde si bude odpykávat trest," sdělila  mluvčí.

Vztah se zlepšil
„Paradoxní je, že mezi těmi, kdo odmítali připustit, že (Dunová) do vězení nastoupit musí, byl i její pobodaný druh," řekla Ivana Ježková. Někdejší konflikty mezi dívkou a 26letým mužem, které vyústily až v útok nožem, se po činu kupodivu urovnaly. Když spolu mladí lidé čekávali na chodbě soudu na hlavní líčení, tiskli se k sobě a drželi se za ruce.

Dunová svého druha, s nímž má čtyřletou dcerku, napadla předloni v květnu, když se v noci vrátila z diskotéky. 
V podnapilém stavu muže nejprve zalehla a kousala ho do hlavy, pak odběhla do kuchyně pro nůž a začala svého druha bodat.

Poranila mu rameno a krk, nejvážnější následky však měla rána, která směrovala pod lopatku a  zraněnému způsobila pneumotorax a kolaps levé plíce. Život muži zachránili lékaři ve fakultní nemocnici.

Žena popřela, že by muže chtěla zavraždit. „Nožem jsem ho chtěla jen postrašit," prohlásila.

Podle ní za konfliktem stály neshody. Její druh ji prý podváděl, nadával jí do „špinavých cikánek" a ponižoval ji. Nepracoval a neplatil ani nájem za byt, který si spolu pronajali. Obžalovaná také řekla, že musela jít na potrat, protože další dítě nechtěl.

V době soudu už se vztah mezi mladými lidmi výrazně zlepšil. Žili sice odděleně, ale plánovali společnou budoucnost. Muž si prý hledal práci, obžalovaná se chtěla dále vzdělávat. „Nyní je náš vztah  jako nikdy předtím," řekla tehdy žena.