V odročeném hlavním líčení by měli být vyslechnuti další svědci a soudní znalec, sdělila Deníku mluvčí soudu Olga Mičanová.

Obžaloba Pekára viní, že loni v březnu  zaútočil na matku čtyř dětí z Pardubicka, tloukl ji  a kopal do hlavy, bodal ji nožem a nakonec ji uškrtil rukama a kabelem. Tělo  hodil do příkopu v lese u obce Sklené na Žďársku. Padesátiletému muži hrozí 15 až 20 let vězení či dokonce doživotní trest

Pekár u soudu vinu odmítl.  Tvrdil, že se s ženou znal delší dobu, že spolu intimně žili a že mu pomáhala při krádežích.

V den vraždy se prý setkali, koupil jí dávku pervitinu a pak údajně odjeli do bytu v Chocni, který si žena půjčila od kamarádky. V bytě spolu měli pohlavní styk, poté se rozešli a od té doby  ji prý už neviděl. V jakém domě nebo bytě spolu tehdy byli, nedokázal určit.

Policie na jeho botě objevila krev zavražděné, to však Pekár vysvětlil tím, že jí ošetřoval zraněný prst.

Syn zavražděné ženy i její bývalý přítel však u soudu uvedli, že toho dne žádné zranění na ruce neměla. Ani jeden z nich si navíc nedokázal vybavit, že by měla v Chocni kamarádku.

Ve středu také vypovídal muž, který tvrdil, že se mu Pekár ve věznici k činu přiznal a prozradil mu i to, jak jej spáchal. Popsal, jak ženu zavraždil, jak ji naložil do auta a vyhodil v lese a že mrtvolu našel myslivecký pes. Chlubil se, že už hodinu a půl po vraždě se procházel po náměstí se svou přítelkyní a jejím dítětem v kočárku  a že jeho příbuzní policii sdělili, že v době vraždy byl u nich, ačkoliv to nebyla pravda.

Po zavražděné zůstaly čtyři děti. Dvěma mladším bylo tehdy šest a jedenáct let. Obě si vzal do pěstounské péče ženin bývalý přítel, který je vychovával od mala. I když se s jejich matkou později rozešel, protože začala brát drogy, našel jí byt ve svém sousedství a s dětmi jí stále pomáhal.