Kauzu rozplétá soud již několik měsíců. Podle spisu byl právě Brunclík spolu se svou přítelkyní a další obžalovanou, Monikou Emrovou, výrobcem pervitinu. „V letech 2009 a 2010 částečně sám a částečně s přítelkyní vyrobili přes dva kilogramy drogy. Převážnou část prodal on nebo Emrová dalším osobám, zbytek užil sám,“ píše se v obžalobě. Ostatní z gangu se starali o prodej nebo přísun léků potřebných k výrobě pervitinu. Obžalovaným hrozí až dvanáctileté vězení.

Verdikt by naopak mohl padnout hned ve dvou případech. Nejprve se do soudní síně vrátí v úterý trojice Martin Bakeš, Ludmila Čížkova a její syn Jan Čížek. Všichni tři se zpovídají z trestného činu podvodu. Podle obžaloby se Bakeš od roku 1999 dopustil jako zaměstnanec Komerční banky asi čtyřiceti případů úvěrového podvodu.

Spoluobžalovaní Ludmila a Jan Čížkovi měli také s Bakešem odkoupit členská práva k družstevnímu domu v Hradci Králové za smluvní cenu 2,1 milionu korun. Podle spisu však přesvědčili prodávající ženu, aby v písemném vyhotovení smlouvy byla uvedena kupní cena jen 800 tisíc, které převzala při podpisu jako zálohu. Zbytek částky již nikdy neviděla.

Trest by mohl vyslechnout i třiatřicetiletý Tomáš Záleský, který čelí obžalobě z ublížení na zdraví. Vloni před koncem roku se dostal do potyčky v jedné z restaurací ve Vamberku, z níž odešel s několika šrámy, avšak jeho tři protivníci dopadli hůře. Podle obžaloby na ně Záleský vytáhl nůž. U soudu tvrdil, že to bylo ze strachu.

Úplně novou kauzu bude soudní senát řešit v první červnový den. Na lavici obžalovaných usedne Stanislav Sychra. Ten se podle spisu pokusil brokovnicí zavraždit jiného muže. Oběť zasáhl do krku a do ruky, poté mu došly náboje a zraněný z místa utekl. Sychrovi hrozí až dvacetileté vězení.

Přehled jednání Krajského soudu v Hradci Králové do 3. června
30. – 31. 5. – odročené jednání s obžalovanými Pavlem Brunclíkem, Robertem Šulcem, Jaroslavem Houfem, Danielem Sauerem, Monikou Emrovou, Lucií Křížkovou, Marianem Makulou a Nikol Palewiczovou – trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy
30. 5. – odročené jednání s obžalovanými Jánem Papikem a Martinem Vranečkou – trestný čin výtržnictví
30. – 31. 5. – odročené jednání s obžalovaným Marcelem Kotlárem – trestný čin podvodu
31. 5. – odročené jednání s obžalovanými Martinem Bakešem, Janem Čížkem a Ludmilou Čížkovou – trestný čin podvodu
1. 6. – odročené jednání s obžalovaným Petrem Kopeckým – trestný čin zpronevěry
1. – 2.6. – první jednání s obžalovaným Stanislavem Sychrou – trestný čin pokusu vraždy
2. 6. – odročené jednání s obžalovaným Tomášem Záleským – trestný čin ublížení na zdraví
3. 6. – odročené jednání s obžalovanými Janem Zahálkou, Jaroslavem Vlasákem, Jiřím Vášou, Romanem Karafiátem a Karlem Baladránem – trestný čin vydírání. (Zdroj: www.justice.cz)