„Když za mnou přijela do nemocnice sestra a viděla jak vypadám, podala okamžitě trestní oznámení. Přijeli jiní policisté, ale protože mě Podaš volal do nemocnice, že jestli chci mít válku, tak ji budu mít, odmítl jsem ze strachu vypovídat,“ slyšel kapitán Tůma od napadeného Krulocha. Po této informaci vstoupili do vyšetřování i pracovníci inspekce ministra vnitra.


Rozmysli si, co policistům řekneš

Kruloch dále uvedl, že se v jednom případě dostavil na policejní obvod a hned ve dveřích se střetl s policistou Jolínkem, který mu řekl, aby si dobře rozmyslel, co bude vypovídat. Vyslýchajícímu policistovi tedy řekl, že byl napaden neznámými muži.

V okamžiku, kdy policisté zadrželi Votěchu i Podaše, byl vyslechnut také policista Jolínek. V úvodu výslechu připustil, že oba podezřelé násilníky dobře zná.

„Toho dne jsem byl dozorčím vyslán před tu restauraci, kde mělo dojít k bitce mezi několika muži. Když jsem přijel na místo, šel jsem k muži, který krvácel z hlavy. Ptal jsem se ho, co se stalo, ale neodpověděl. Šel jsem tedy k Votěchovi s Podašem a ptal jsem se jich. Řekli mi, že našli před hospodou krvácejícího muže a zavolali sanitku. Ta skutečně za pár minut přijela. Na místě jsem neviděl žádné předměty, kterými měli být ti dva muži napadeni, a když jsem se toho krvácejícího opakovaně ptal co se stalo, řekl mi, že upadl. Rozhodně jsem mu ničím nevyhrožoval,“ uvedl do záznamu policista.

Z restaurace je nakonec oba vyvedli


Vyslechnuti byli i oba podezřelí. „Toho dne jsem vypil s Podašem dva litry vodky a pak jsme navštívili několik místních restaurací. V jedné z nich mi telefonoval Kruloch, že za námi přijede na panáka. Když přijel, začali jsme si ho trochu dobírat. Říkali jsme mu, že jeho přítelkyně je samej chlap. On se naštval a praštil Podaše do obličeje. Ten mu to samozřejmě hned vrátil a Kruloch spadl na podlahu. Pak přiběhl Merák a přidal jsem se i já. Nakonec nás z restaurace vyvedli. Šli jsme s Podašem domů, a najednou volal Kruloch, že stojí u Podašova domu. Prý rozbije okna a zmlátí jeho manželku. V Podašovi chytly saze, vzal lopatu, která byla u vchodu do restaurace, já jsem popadl koště a vyběhli jsme ven. Tam jsme je oba zmlátili,“ vypověděl Votěcha a jeho společník odmítl vypovídat.

Ozvali se ovšem důležití svědci. Jeden z nich vypověděl, že ho vzbudil křik a naříkání. „Podíval jsem se z okna a viděl jsem nějaké muže, jak tloukli někoho klackem nebo násadou,“ řekl jeden z nich.

Pokračování příští týden