Jak jsme se dozvěděli, na policii měla volat žena a oznámit, že Rom napadl řidiče autobusu. "V současné době policisté vyslýchají v souvislosti s událostí tři muže, kteří by mohli být pachateli této události. Za účelem výslechu je odvezli na obvodní oddělení policie," uvedla k případu policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Vzhledem k tomu, že řidiče odvezla záchranka, museli provozovatelé ze společnosti Arriva řešit náhradního řidiče. "Na takové události nejsme připraveni, ale naštěstí jeden z řidičů k dispozici byl, takže jsme ho dovezli na místo a pokračoval v jízdě linky MHD," uvedl vedoucí provozní oblasti Jan Havlík. "Policie událost vyšetřuje, takže se zatím můžeme pouze domnívat, že ke konfliktu mohlo dojít kvůli nezaplacení jízdného. Některé kraje si kvůli tomu již platí do autobusů ostrahu. Tady šlo zatím naštěstí o ojedinělý případ," dodal Jan Havlík.

Policie. Ilustrační foto.
Policie varuje. „Vrtákoví“ zloději opět udeřili

Na místo se po nehodě dostavili také strážníci městské policie. Podle informací, které mají k dispozici od řidiče, ještě než ho odvezla záchranka, měly tři romské ženy v úmyslu cestovat bez jízdenky. Když je řidič nechtěl pustit, začaly mu údajně nadávat a měly povolat mužskou posilu. Pak mělo dojít k napadení řidiče.

"I když tato událost byla zatím v Trutnově ojedinělá, s pasažéry, kteří jezdí bez placení máme zkušeností hodně. Když přijedou do Trutnova revizoři, velmi často nás volají jako asistenty k vyřešení neplatících osob, které pocházejí právě ze sociálně slabší komunity," zaznělo pro Deník z trutnovské městské policie. Ředitel Městské policie Radek Svoboda později informoval, že z protokolu, který mají strážníci k dispozici, vyplývá, že ženy měly nastupovat  v Horním Starém Městě. Chtěly jízdenku zaplatit, ale tisícikorunovou bankovkou. "„Řidič po nich chtěl, aby si bankovku rozměnily, protože nemá nazpět. Do autobusu je nevzal a odjel. Muži pak dojeli k okresu a šli si to s ním vyřídit,“ citoval Radek Svoboda z protokolu.

Policie. Ilustrační foto.
Policie varuje. „Vrtákoví“ zloději opět udeřili