Muž, cizinec, je podezřelý, že v sobotu (31. března) se zbraní v ruce vešel do jedné prodejny na Zelené louce v Trutnově, namířil pistolí na prodavačky a požadoval po nich vydání finanční hotovosti. Ženy mu z obavy o život vydaly téměř 15 tisíc korun. On poté z místa utekl.

O šest dní později (6. dubna) opět se zbraní v ruce se stejným záměrem vstoupil do sázkové kanceláře ve Spojenecké ulici, odkud si odnesl finanční hotovost téměř 4 tisíce korun. Policisté muže v pátek vypátrali čtyři hodiny po činu a v sobotu odpoledne skončil ve vazbě. Zásahová jednotka pachatele po vypátrání, které se podařilo kriminalistům ve spolupráci s a městskými strážníky, zadržela přímo v jeho bytě. Provedla domovní prohlídku, při které zajistila bankovky, černou plynovou pistoli s náboji a oblečení, ve kterém muž zločin spáchal.

Policejní komisař proti cizinci zahájil trestní stíhání ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež. zadrženého muže domovní prohlídku, při které zajistili bankovky, černou plynovou pistoli s náboji a oblečení, ve kterém muž zločin spáchal. „Obviněný cizinec vypověděl, že svého jednání lituje. Jednal prý tak ze zoufalství, když prohrál velký finanční obnos, který mu poté chyběl na úhradu za bydlení,“ přiblížila policejní mluvčí Šárka Pižlová. Jelikož hrozilo, že obviněný uprchne, aby se vyhnul trestu, Okresní soud v Trutnově na něj uvalil vazbu. V případě prokázání viny ho čeká až deset let vězení.