Policisté se zeptali, zda je všechno v pořádku, načež muž a žena sdělili, že mají mezi sebou pouze partnerské rozepře. Při komunikaci s mužem hlídka pojala podezření, že je pod vlivem návykových látek.

Na dotaz, zda je pod vlivem a zda u sebe nějakou drogu má, se muž přiznal k užití pervitinu a že jeho zbytky má u sebe v batohu. Policisté v něm objevili několik nádob s různým obsahem, injekční stříkačky, digitální váhu, teploměr a další věci.

Muž uvedl, že věci slouží k výrobě pervitinu, který vyrábí společně se svou partnerkou. Pro výrobu pervitinu kupovali léky obsahující pseudoefedrin v lékárnách a vařili ho na různých místech v Hradci a Pardubicích. Jelikož na něm byli oba závislí a užívali ho nitrožilně, vyráběli ho především pro svoji potřebu, ale také ho poskytovali jako protislužbu dalším osobám. Sedmadvacetiletého muže a jeho o deset let starší ženu policisté obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy spáchaného ve spolupachatelství. Pokud je soud uzná vinnými, mohou být odsouzeni až na pět let pobytu ve vězení. Policisté z evidencí zjistili, že oba dva mají se zákonem několikaleté zkušenosti. On byl naposledy propuštěn z vězení v červenci 2015, kde si odpykával trest za maření výkonu úředního rozhodnutí, ona je v podmínce do roku 2019 za zpronevěru.