Žena mu peníze dobrovolně posílala na účet jeho matky nebo přímo na jeho herní účet. Peníze od něho nikdy nedostala zpět, ačkoliv ji o tom stále utvrzoval a zaslal několik potvrzení o provedené platbě, které však byly upravené. Až když už ji došla trpělivost a od jeho bývalé přítelkyně se dozvěděla, že muž má několik exekucí a dluhy vůči jiným lidem, zašla podvod nahlásit.

Ze statistik sázek na jeho herním účtu vyplynulo, že od května 2016 do konce srpna 2016 vsadil téměř 3,8 milionu korun. Muž byl v době, kdy ženu podvedl, již pražským soudem odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody v trvání 24 měsíců s odkladem na čtyři roky. Letos v červenci byl odsouzen rychnovským soudem opět za podvod ke dvěma letům a šesti měsícům nepodmíněně.

Až nabude rychnovský rozsudek právní moci, bude se dále rozhodovat o přeměně předchozí podmínky. Jelikož může jít za tento trestný čin maximálně na pět let do vězení, byl poslední skutek pro neúčelnost odložen. Od roku 2014 podvedl celkem patnáct lidí, z kterých vylákal téměř čtyři miliony korun, které používal na sázení a na vlastní obživu, protože nikde nepracoval a byl bez příjmu.