Kdo se vydal v uplynulých dnech na tuto trasu, rozhodně se s policejními hlídkami  potkal.

Policisté chytají hříšníky do sítí už několik dní. Jde o jednu z opravdu velkých a výjimečných akcí, do které jsou nasazeny i dopravní hlídky z jiných krajů.

„Je to dobře, hlavně polské řidiče by měli chytat. Pátky večer, když se vrací z práce do Polska, jsou nejhorší, padesátka jim nic neříká. Ale i jindy si tady mnozí řidiči jezdí, jak chtějí," uvedla žena z Dolan, ležících na hlavním tahu.

Pozornost lidí přitahoval vrtulník, který přistával na letišti ve Vysokově. „Tam se pak sjíždí policejní auta, asi si předávají nějakou techniku, aby mohli komunikovat. Jen když mají akci, tak tady přistává. Seděli jsme v pátek večer v hospodě a viděli, jak nad hlavní silnicí často proletěl. Asi jen na krátkou vzdálenost poblíž Náchoda. Dlouhé intervaly měl, když letěl asi až na Hradec," uvedl Zdeněk Majer, obyvatel Vysokova.

Neoficiálně se šušká o desítkách zabavených řidičských průkazů a vůbec o stovkách postižených přestupků. Oficiální informace policisté zveřejní až dnes na tiskové konferenci v Hradci Králové.