Karika v předloňském říjnu podle soudu odvedl dívku do sklepa ubytovny pod záminkou, že jí ukáže, kde budou mít bunkr.

„V úmyslu vykonat na ní pohlavní styk za ní uzamkl vstupní dveře a odvedl ji po schodech dolů, zde se snažil rozepnout jí mikinu, čemuž se poškozená bránila opakovaným odstrkováním jeho ruky a pláčem,” stálo v rozsudku.

Prvoinstanční rozsudek vynesl loni v listopadu Krajský soud v Hradci Králové, který uložil Karikovi také ochranné sexuologické léčení. Ústavní soud rozhodl nedávno bez veřejného jednání. Stížnost označil za zjevně neopodstatněnou.

Karika se ve stížnosti pokusil zpochybnit výpověď čtrnáctileté dívky i dalších svědků, jejích příbuzných. Uvedl, že justice v jeho kauze nerozhodovala v duchu „fair play”. Ohledání místa činu prý bylo nedbalé. Vyšetřovatelé nenašli žádné stopy po činu, přestože poškozená tvrdila, že jí útočník na místě vytrhnul chomáč vlasů. Karika poukázal také na to, že soudy přes jeho žádosti neprovedly rekonstrukci činu.

„To, jak policisté udělali ohledání, vyvrací že by se vůbec tento skutek mohl stát,” uvedl tehdy jeden ze dvou zástupců Kariky Tomáš Mácha.

Ústavní soudci však nenašli důvod k zásahu.

„Ústavní soud neshledal, že by došlo k porušení základních práv a svobod stěžovatele. Proto jeho ústavní stížnost mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků odmítl jako zjevně neopodstatněnou,” stojí v usnesení senátu se zpravodajem Jiřím Nykodýmem.

Karika před soudem vinu popřel. Jeho matka tehdy uvedla, že celá kauza může být pomstou dívčiných příbuzných za vystěhování rodiny z ubytovny kvůli dluhům na nájemném.

Karikovi u královéhradeckého soudu přitížilo to, že již byl trestán, a to i za znásilnění.

Dobře prý také věděl, kolik bylo dívce let.

(pv, čtk)