Na policisty v Chlumci nad Cidlinou se v tomto týdnu obrátila poškozená žena. "Z její výpovědi vyšlo najevo, že zahlédla na internetu reklamu na investování v oblasti cenných papírů pod „záštitou“ republikového výrobce elektřiny u nás a tuto rozklikla. Nejprve vyplnila přihlašovací údaje a druhý den jí telefonicky kontaktoval muž, který po ní vyloudil vstupní poplatek sedm tisíc korun, který poslala převodem na zaslaný bankovní účet," líčí průběh podvodu mluvčí policie Šárka Pižlová.

Následně jí zavolal jiný muž, který jí vysvětloval obchodování na burze a na jeho žádost si žena stáhla do počítače aplikaci Revolut a Anydesk. K tomu podvodníkům naskenovala svůj řidičský průkaz.

"Poté následovaly úpravy nastavení limitů na účtu, aby mohly přicházet a odcházet platby. Ovšem došlo pouze k tomu, že bez jejího vědomí odešly dvě platby v celkové výši dosahující 200 tisíc korun," pokračuje Šárka Pižlová. Poškozená si po tomto zjištění zablokovala účet a věc oznámila na policii. Pachatelům, pokud je kriminalisté najdou, hrozí až osm let vězení.