Chytrou past si vymysleli policisté a řidiče kamionů. místo klasických silničních kontrol si na ně počíhali nenápadně ukryti v na krajnici odstaveném autobuse. A nestačili se divit hříchům profesionálních řidičů.

Jeden z nich měl například během jízdy po dálnici D11 na volantu rozloženou mapu a hledal v ní další trasu. O častém nepřipoutání se pásy nebo telefonování za jízdy ani nemluvě.

„Dopravní policisté opět využili autobus, ze kterého dokumentovali prohřešky řidičů kamionů. A znovu se potvrdilo, že nejčastější příčina dopravních nehod nesprávný způsob jízdy je velmi častým přestupkem. Během celodenní akce zadokumentovali na dálnici D11 přestupky 15 řidičů nákladních vozidel, kterým uložili blokové pokuty v celkové výši 7 700 Kč. Mezi nejčastější prohřešky patřilo držení telefonu v ruce, nepřipoutání se pásy, ale i nevěnování se řízení," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková.

Policistům se podle ní potvrdilo, že tento způsob kontroly řidičů, kteří se cítí skryti v kabině kamionu nepostižitelní, má smysl a rozhodně v něm budou pokračovat.