"Novobydžovská hlídka policistů obdržela v pátek odpoledne informaci o řidiči, který jezdí po Novém Bydžově v osobním vozidle značky VW Passat a má zákaz řízení. Policisté si uvedeného vozidla všimli v ulici Na Staré Cidlině v místě garáží, kam se za ním vydali a vyzvali ho výstražnými světly k zastavení," říká mluvčí policie Iva Kormošová. Mladík se dal podle ní na útěk:

Zdroj: Youtube

"Policisté ho v nedalekých lukách přibližně po 200 metrech dostihli a zadrželi. Muž byl ztotožněn jako místní 18letý mladík, který nikdy nevlastnil žádné řidičské oprávnění."

Na hradeckém letišti finišují poslední přípravy před začátkem Rock for People. Do areálu přijede 35 tisíc lidí.
Rock for People dovezlo pro kapelu Green Day tlustou paní

Hlídka ho otestovala s negativním výsledkem na alkohol a drogy. "V záznamech policisté zjistili, že byl v minulosti již několikrát přistižen za volantem. Prvně, kdy mu bylo 16 let a poté i na konci března letošního roku, za což byl odsouzen k půlročnímu vězení s 1,5 roční podmínkou a zákazem řízení všech motorových vozidel do května 2024," dodává Kormošová s tím, že mladíkovi hrozí za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí až dva roky vězení..