Škoda, kterou způsobili, dosahuje několika set tisíc korun. Minimálně v jednom z případů se škoda vyšplhala kolem 100 tisíce korun. Specializovali se na krádeže nářadí z dodávkových vozů.

Zdroj: Youtube

Několik měsíců trvající sériovou majetkovou trestnou činnost dvojice cizinců se podařilo v tomto týdnu rozkrýt týmu kriminalistů z celého Královéhradeckého kraje. Muži přijížděli na východ Čech páchat v několika opakujících se vlnách majetkovou trestnou činnost. Kradli v různých místech nářadí z dodávkových vozů. „Jednalo se například o vrtačky, aku šroubováky, bourací kladiva a podobně. Oba muži jsou obviněni rovněž z přečinu poškození cizí věci a přečinu porušování domovní svobody,“ konstatovala policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

„Práce pro kriminalisty však tímto zdaleka nekončí, i nadále se případu intenzivně věnují s cílem objasnit sériovou trestnou činnost a odcizené nářadí po nezbytných procesních úkonech vrátit majitelům. Odhalení této trestné činnosti, v níž se vyskytuje i mezinárodní prvek, bylo pro kriminalisty velice obtížné. Trestnou činnost páchali cizinci nepravidelně a počínali si velice sofistikovaně. I přesto však nakonec uvízli v policejní síti,“ dodala Vlčková.

Majitelům vozidel, kteří v nákladových prostorách zanechávají věci jako například nářadí či materiál, často i v hodnotě několika desítek tisíc korun, policisté radí, aby svá auta parkovali pokud možno na zabezpečených místech, pod kamerovými systémy, v garážích, na oplocených či hlídaných areálech a parkovištích. U zaparkovaných vozidel totiž platí víc, než jindy, že příležitost dělá zloděje.