Muž na křižovatce ulic Víta Nejedlého a Kladské  vyjel z vedlejší silnice a projel křižovatkou bez zastavení. Když ho policisté vyzvali, aby zastavil, výzvu nerespektoval a chtěl jim ujet.

„V okamžiku, kdy se první hlídka policistů za autem rozjela, řidič akceleroval a začal před nimi rychlou nebezpečnou jízdou ujíždět," informovala policejní mluvčí Ivana Ježková. V té době hustě sněžilo a silnice vedle sněhu pokrývala také námraza.

„Dvaatřicetiletý řidič z Náchodska s autem  VW Golf se podle své výpovědi přijel projet do Hradce Králové bezprostředně poté, co užil dávku pervitinu. Podle toho také jeho jízda vypadala," podotkla mluvčí.

Ačkoliv policisté muži světelným i zvukovým výstražným znamením dávali opakovaně výzvy k zastavení a vyzývali ho i megafonem, nerespektoval je a pokračoval v nebezpečné a riskantní jízdě.

Vedle vnitřního silničního okruhu jezdil i úzkými ulicemi Malšovic, kde po obou stranách stála zaparkovaná vozidla. „Vzhledem k tomu, že nerespektoval ani dopravní značení, mohl  způsobit vážnou dopravní nehodu," uvedla Ivana Ježková.

Na závěr se muž rozjel po čtyřproudé frekventované  Kladské ulici v protisměru. Před nájezdem na ulici Víta Nejedlého mu však policisté zablokovali cestu a přinutili ho k zastavení. Podle mluvčí řidič vystoupil až po hrozbě namířenou střelnou zbraní. I pak ale kladl odpor, a tak ho policisté museli zpacifikovat.

Muž měl u sebe sáček s bílým práškem, který hlídka zajistila a zaslala ke zkoumání.

Vyšlo také najevo, že zadržený nikdy neměl řidičská průkaz a navíc byl odsouzen a je v podmínce. Policie mu na místě zadržela auto a k rukám státního zástupce zašle podnět k jeho propadnutí.  Muži hrozí až dva roky vězení.