Policisty v neděli večer přivolal muž, kterému někdo prostřelil okno domu. Uvnitř pak našel projektil. Naštěstí se incident obešel bez zranění, celá rodina byla v době střelby v jiné části rodinného domu.

Jako pachatele vytipovali policisté souseda oznamovatele. Kvůli možnému nebezpečí pak na místo vyjela zásahová jednotka. Na místě musela odchytit nebezpečného psa a třiadvacetiletého muže zadržela. Toho pak kriminalisté obvinili z nedovoleného ozbrojování a poškození cizí věci. Muž se přiznal a hrozí mu až dva roky vězení.

Ilustrační foto
Muži hrozí za poničenou JIP hradecké nemocnice rok vězení

Policisté při domovní prohlídce zajistili 17 různých zbraní, přes 2300 nábojů různých ráží, 16 prázdných zásobníků, 2 plastové láhve se střelným prachem, průkazy zbraní a zbrojní průkazy. Jednou zbraň, samonabíjecí pistoli, z které se mělo naposledy střílet, předali ke znaleckému zkoumání. Policisté následně zjistili, že zbraně a průkazy patří otci střelce. Sedmačtyřicetiletý muž je tak podezřelý ze spáchání dvou přestupků. Řádně nezajistil své zbraně proti krádeži a umožnil manipulaci se zbraněmi osobě, která nemá zbrojní průkaz.